FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

Daniel Niculae, fără milă după eșecul cu Sepsi: „Penibili, mai bine nu mai mergem la Craiova!”

Daniel Niculae (40 de ani), președintele Rapidului, a criticat prestația formației lui din meciul cu Sepsi, scor 0-2.

Articol de - Publicat marti, 11 aprilie 2023 17:29 / Actualizat marti, 11 aprilie 2023 18:34

Rapid a avut o prestație modestă la Sf. Gheorghe, doar două șuturi trimise pe poarta lui Niczuly. Președintele Daniel Niculae nu i-a menajat pe elevii lui Adrian Mutu.

Răspuns genial al lui Adnan Aganovic, după victoria lui Sepsi cu Rapid: „Secretul meu?”
SEPSI

Daniel Niculae, după eșecul cu Sepsi: „Mai bine nu mai mergem la Craiova!”

„Suntem dezamăgiți. Am făcut un meci foarte slab. În prima repriză am fost penibili. Să n-ai o tresărire de orgoliu, să n-ajungi la poartă, să nu ajungi să dai la poartă, să ai ocazii…

Primul șut pe poartă l-am avut în minutul 35. Nu știu ce s-a întâmplat. A doua repriză a fost cât de cât un plus pentru jucătorii intrați după pauză, dar a fost un meci foarte slab, dezamăgitor.

Dacă mergem la Craiova și repetăm partida, mai bine nu mai mergem. Rămânem acasă. Aseară, o minune a făcut ca scorul să nu fie mai nefavorabil. Ăsta e adevărul. Ar fi culmea să mă ascund în faptele vorbelor și să nu spun lucrurilor pe nume. Toată lumea știe.

Jucătorii sunt foarte inteligenți și știu să-și facă autocritica. Ei știu ce partidă slabă au făcut aseară”, a spus Daniel Niculae la Fanatik

Mutu a recunoscut problemele

E cel mai slab meci de când sunt pe banca Rapidului. Prea multe nu sunt de spus. Trebuie să mergem mai departe, să uităm acest meci, vin meciuri grele. Mai slab de atât nu cred că putem juca, am atins fundul sacului cu această prestație. Dacă suntem inteligenți, vom merge mai departe și vom deveni mai buni.

Dacă ne prezentăm așa în play-off, lucrurile vor sta ca în seara asta la fiecare meci. Pe lângă o prestație slabă, dacă mai vine și ghinionul, frustrarea devine din ce în ce mai mare
- Adrian Mutu, antrenor Rapid

VIDEO. Horațiu Moldovan: „Golul la care am greșit și eu a schimbat soarta meciului”

CFR Cluj, amenințată iar cu FIFA » Campioana României a depășit deadline-ul la ultimul transfer de răsunet

EXCLUSIV Rapidiștii sar la gâtul covăsnenilor: „Când a jucat FCSB, s-a putut!”

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!