INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Marcus Rashford, conflict cu un suporter în timpul meciului cu Newcastle » Doi colegi au intervenit pentru a calma spiritele

Marcus Rashford

Articol de - Publicat joi, 16 mai 2024 11:57 / Actualizat joi, 16 mai 2024 12:50

Marcus Rashford (26 de ani) a intrat în conflict cu un suporter în timp ce se afla la încălzire, la pauza meciului disputat de Manchester United acasă, contra celor de la Newcastle, încheiat cu scorul de 3-2.

Revenit după o accidentare la gleznă, care l-a făcut să lipsească în ultimele patru meciuri, Marcus Rashford a bifat 15 minute în meciul de pe Old Trafford, contra „coțofenelor”.

„Și-au bătut joc de el” » Mircea Lucescu, detalii-cheie despre oferta de la Rapid: „Am văzut că domnul Șucu a făcut un comentariu”
RAPID

VIDEO. Marcus Rashford, în conflict cu un suporter » Antony și Eriksen au intervenit

Marcus Rashford a fost deranjat de comentariile unui suporter în timp ce superstarul englez se afla la încălzire, iar spiritele s-au încins rapid. Rashford s-a îndreptat către suporter, cu care a intrat într-o altercație verbală.

Conflictul a continuat și a fost nevoie de intervenția lui Antony și Eriksen pentru a-l îndepărta pe Rashford de suporterul care l-a provocat.

Marcus Rashford, 400 de meciuri în tricoul lui Manchester United

Marcus Rashford a bifat miercuri seară meciul 400 în tricoul „diavolilor roșii”, timp în care a marcat 131 goluri.

Decarul lui Manchester United traversează un sezon slab, după ce în stagiunea precedentă a marcat 30 de goluri în toate competițiile.

În acest sezon Rashford a fost implicat în mai multe scandaluri, fiind criticat pentru lipsa de disciplină. Doar 8 goluri a înscris Rashford în stagiunea actuală, în 41 de apariții.

Datorită victoriei de pe Old Trafford, Manchester United a egalat-o pe Newcastle la puncte, 57, dar golaverajul, criteriul decisiv, este inferior. „Diavolii” au golaverajul -3, în timp ce „coțofenele” au golaverajul +21.

Manchester United ocupă poziția a opta în Premier League, loc pe care nu-l mai poate pierde, ocupanta locului 9, West Ham, fiind la 5 puncte în spate.

Pentru Manchester United urmează meciul din ultima etapă, din deplasare cu Brighton, iar pe 25 mai elevii lui Erik ten Hag vor juca finala Cupei Angliei, pe Wembley, contra rivalilor de la Manchester City.

„Cine sare? Hunedoara!” » Imagini de senzație în centrul orașului: mii de fani au sărbătorit alături de jucători la 3 dimineața succesul din Cupa României
CORVINUL - OȚELUL 2-2 (3-2 DUPĂ PEN.)
„Răzvan Lucescu e Mourinho al săracului”. Presa din Grecia, concluzie clară după victoria lui PAOK: „Neplăcut de mulți”
GRECIA

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!