FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

EXLCUSIV Un fost campion cu Dinamo a fost prezent la meciul cu Hermannstadt: „Sută la sută așa va fi”

Articol de - Publicat duminica, 22 octombrie 2023 13:55 / Actualizat duminica, 22 octombrie 2023 14:41

Ovidiu Tîlvan, fost campion cu Dinamo, a fost prezent la meciul dintre Hermannstadt – Dinamo 4-0.

Tîlvan locuiește la Sibiu, unde este profesor de educație fizică și colaborator al Federației de Minifotbal, și a dat lovitura de start a partidei. După meci, a vorbit cu Gazeta Sporturilor și a analizat situația „câinilor”, fiind de părere că Ovidiu Burcă nu ar trebui demis.

Urmează un meci decisiv pentru Ovidiu Burcă! Partida de care depinde soarta lui Dinamo, dincolo de asigurările date de Andrei Nicolescu
DINAMO

Ovidiu Tîlvan: „Dinamo se va salva de la retrogradare”

„Dinamo a pierdut pe greșeli, pe lipsă de experiență. Dar sunt convins că se va salva de la retrogradare. E nevoie de un restart, de o victorie, de un meci bun. Dinamo e într-o pasă proastă. Iar jucătorii sunt cu psihicul la pământ.

Cea mai mare greșeală ar fi ca Ovidiu Burcă să-și dea demisia sau să fie dat afară. Conducerea trebuie să rămână alături de antrenor. E nevoie de încredere, de inspirație și de goluri. ”, a spus Ovidiu Tîlvan pentru Gazeta Sporturilor.

Îmi cer scuze fiecărui dinamovist care a făcut azi drumul pana la Sibiu. Și tuturor celor care au așteptat acest meci doua săptămâni cu speranța că începem să arătam a echipă competitivă. Neputința cronică este inacceptabilă. Vor fi schimbări. Ovidiu rămâne punct fix. Fanii au tot dreptul sa își strige revolta. Le datorăm victorii. Etapa următoare trebuie să câștigăm. Trebuie să reîncepem să ne merităm suporterii și istoria. Nu există altă variantă!

- Andrei Nicolescu, acționar Dinamo

Hermannstadt poate ajunge în play-off. A dat 4 cu Dinamo și a dominat FCSB și Rapid. Și cred că poate mai mult de atât.

- Ovidiu Tîlvan

VIDEO Primă repriză de coșmar pentru Dinamo! Hermannstadt a înscris de două ori în primele 20 de minute

Ionel Dănciulescu nu-i menajează pe șefii lui Dinamo: „Asta trebuie să facă pentru a salva ce mai e de salvat”
HERMANNSTADT - DINAMO 4-0

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!