FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Costin Amzăr i-a enervat pe șefii lui Dinamo: „A depășit limitele”

Andrei Nicolescu, administratorul special al lui Dinamo, a reacționat după declarațiile făcute de fundașul stânga Costin Amzăr (20 de ani), la finalul remizei cu Petrolul, scor 1-1, din runda secundă a play-out-ului din Superliga.

Articol de - Publicat marti, 02 aprilie 2024 19:06 / Actualizat marti, 02 aprilie 2024 19:55

Dinamo a fost la un pas să obțină victoria pe „Arcul de Triumf”. „Câinii” au condus până în prelungirile partidei, dar „centralul” Horațiu Feșnic a dictat un penalty controversat la duelul dintre Amzăr și Musi. Gicu Grozav a înscris, iar prahovenii au „salvat” un punct.

Șucu l-a sunat pe Becali și planifică o schimbare majoră în Superligă: „Noi doi putem să atacăm frontal!”
RAPID

La finalul meciului, Costin Amzăr a fost foarte acid la adresa arbitrilor: „A fost un arbitraj penibil. Au fost 4 minute de prelungire şi după ce s-a verificat penalty-ul în camera VAR s-au mai jucat 30 de secunde. Să ne lase mai bine pe noi să ne arbitrăm singuri! Să luăm mingea în mână, să facem ce vrem!”.

Andrei Nicolescu consideră că apărătorul a exagerat la flash-interviu și spune că dinamoviștii se gândesc să îl sancționeze pe acesta.

Andrei Nicolescu, după ce Costin Amzăr a răbufnit la adresa arbitrilor: „Luăm în calcul o sancțiune pentru el”

„Nu am apucat să vorbesc cu el, a depășit puțin limitele. În primul rând, nu-i face bine lui ce a declarat. El este un fotbalist tânăr, trebuie să își creeze o imagine bună prin ceea ce joacă, nu prin ceea ce declară despre domnii arbitri, care ne ajută în acest sport.

Cred că putea fi mai temperat, luăm în calcul o sancțiune pentru el”, a spus Andrei Nicolescu, la emisiunea „Fotbal Club”, de la Digi Sport.

Andrei Nicolescu a vorbit și despre faza care a decis Dinamo - Petrolul 1-1. Horațiu Feșnic a dictat penalty pentru prahoveni în prelungiri, după ce Amzăr l-a ținut pe Musi în careu.

Andrei Nicolescu atacă arbitrajul după Dinamo - Petrolul: „Inacceptabil! Totul e mereu contra lui Dinamo”

„Este grav că s-a luat o astfel de decizie fără discernământ într-o fază petrecută în minutul 93. Ofsaid înainte, fault asupra lui Josh Homawoo și o altă infracțiune cu câteva zeci de secunde înainte. Este a 12-a decizie contra lui Dinamo în acest sezon. Inacceptabil! Totul e mereu contra lui Dinamo”, a mai declarat Nicolescu, pentru GSP.

VIDEO. Ovidiu Ioanițoaia și Mircea Lucescu, despre penalty-ul controversat din partida Dinamo - Petrolul: „Toată lumea este de acord că nu a fost penalty”

Gata, s-a săturat! L-a dat în judecată pe Horațiu Moldovan: „O să donez mare parte din câștig”