FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - UTA

FOTO Fază imposibilă și pentru VAR în Universitatea Craiova - UTA » A fost anulat corect golul lui Raul Silva?

Universitatea Craiova - UTA » În minutul 38, la 1-0 pentru olteni, Raul Silva a marcat, dar golul stoperului a fost anulat la VAR. Analiza fazei a durat 6 minute și nu e clar dacă decizia arbitrilor e corectă sau nu.

Articol de - Publicat vineri, 18 august 2023 22:30

O fază fixă din flancul drept, executată de Alexandru Ișfan, le-a dat mari bătăi de cap arbitrilor. Balonul a ajuns pe fruntea lui Raul Silva, care l-a învins pe Florin Iacob cu o lovitură de cap.

Asistentul de pe acea parte, Adrian Ghinguleac, n-a ridicat fanionul, iar responsabilitatea a căzut pe umerii celor din camera VAR, Lucian Rusandu și Bogdan Gheorghe.

Becali spune că a pariat pe Nordsjaelland - FCSB: „Era cotă 5 când am pus. Ce, nu am voie să mă distrez?”
Nordsjaelland - FCSB 2-0

Fază imposibilă și pentru VAR în Universitatea Craiova - UTA

Mai exact, aceștia au avut de stabilit dacă Raul Silva (indicat de săgeata albastră) e mai aproape de poarta lui Florin Iacob decât Alexandru Benga (indicat de săgeata roșie). Primele reluări oferite de televiziuni n-au putut lămuri faza, întrucât nu vedem exact unde se află piciorul stâng al lui Benga.

În fine, după ce meciul a fost oprit vreme de 6 minute, „centralul” Bogdan Dumitrache a anunțat decizia luată din camera VAR: ofsaid.

Mai multe articole de actualitate din Superliga:

Tiki-Taka prahovean » Meci nebun între Petrolul și FCU Craiova
Petrolul - FCU Craiova 4-3
Dică, în pericol?! Mititelu, după a 4-a înfrângere a sezonului: „Nu pot să accept asta!”
PETROLUL - FCU CRAIOVA 4-3

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!