FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - DINAMO 2-3

VIDEO Andrei Nicolescu, entuziasmat după victoria dramatică de la Voluntari: „Așa crește o echipă” + „Următorul meci e pe Arena Națională”

Andrei Nicolescu, administratorul special de la Dinamo, a vorbit imediat după victoria „câinilor” cu Voluntari, scor 3-2.

Articol de , - Publicat duminica, 20 august 2023 00:37 / Actualizat duminica, 20 august 2023 00:47

Nicolescu s-a arătat încântat de modul în care Dinamo a câștigat, cu gol în minutul 87. „Câinii” au avut și noroc în prelungiri, când Sigurjonsson a tras pe lângă poartă din penalty.

VIDEO. Andrei Nicolescu, declarații după FC Voluntari - Dinamo 2-3

„A fost intens, dar așa crește o echipă. Am dovedit că suntem mai puternici ca în trecut. Din aceste încercări și cum trecem peste ele, această echipă va deveni mai puternică mental. Noi rămânem modești, dar ați văzut o echipă care a trecut prin momente de debusolare ceea ce înseamnă că mentalitatea se îmbunătățește.

Sunt importante punctele, dar mai important e modul în care am câștigat. Fanii au fost senzaționali. Din punctul nostru de vedere, e liniște, tragem pentru același obiectiv. Încercăm să construim un cadru pentru performanță”,  a declarat Nicolescu despre meci.

Andrei Nicolescu, despre noua funcție de la Dinamo

Nicolescu a vorbit inclusiv despre noua funcție, aceea de administrator special al lui Dinamo. El i-a luat locul lui Vlad Iacob.

„Eu trebuie acum să înțeleg ce s-a întâmplat în ultima lună și jumătate în club, nu caut vinovați, nu vreau să dezgrop morți. Trebuie să fim alături de jucători, pentru că e important să fim alături de ei. Funcția oficială e ocupată. Am avut o primă zi în care am rezolvat problema directorului de marketing.

De luni ne apucăm de treabă să pregătim meciul de săptămâna viitoare (n.r. - cu Petrolul). O să îl jucăm pe Arena Națională”, a mai declarat Nicolescu.

Adrian Mititelu a recunoscut: „Îl vreau pe Șumudică, are o priză extraordinară”
FCU CRAIOVA
Dorinel Munteanu, nemulțumit de arbitraj: „S-a descoperit altă invenție”
BOTOȘANI - OȚELUL

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!