FOTBAL  »  LIGA 2  »  ETAPA 30

Liderul Juventus București, înfrângere pe teren propriu cu UTA » Toate rezultatele etapei + clasament

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 aprilie 2017 16:07

Trei dueluri din Liga a doua s-au jucat deja astăzi, printre ele numărându-se și partida dintre Juventus București și UTA, încheiată cu victoria arădenilor, scor 2-1.

În prima partidă din runda cu numărul 30, Sepsi Sfântu Gheorghe a întors rezultatul în doar cinci minute în meciul cu ASU Poli Timișoara și s-a impus cu scorul de 2-1, după ce bănățenii au condus cu 1-0 până în minutul 70.

Satu Mare - Unirea Tărlungeni 3-0
*Râmnicu Vâlcea și Unirea Tărlungeni s-au retras din campionat la începutul returului

mâine, de la 11:00

Academica Clinceni - Dunărea Călărași

clasament

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!