FOTBAL  »  LIGA 2  »  AFUMAȚI - MIROSLAVA

Remiză dramatică în Liga a 2-a! O echipă aflată în lupta pentru evitarea retrogradării a ratat două penalty-uri

Articol de - Publicat sambata, 14 aprilie 2018 13:56

CS Afumaţi a terminat la egalitate, 1-1, pe teren propriu, jocul cu Ştiinţa Miroslava într-un meci găzduit de etapa cu numărul 29 din eşalonul secund.

Oaspeţii au egalat pe tabela de marcaj, gol Buhăcianu, după ce Vasile Olariu marca primul pentru gazde.

Ieşenii se pot declara nemulţumiţi cu rezultatul final în condiţiile în care au ratat două lovituri de la 11 metri.

Execuţiile lui Taciuc şi Valentin Buhăcianu au fost parate de Andrei Marinescu, portarul echipei gazdă care a refuzat victoria ieşenilor antrenaţi de Adrian Kereszi.

Ştiinţa Miroslava rămâne în zona retrogradării, cu 28 de puncte, şi aşteaptă, runda viitoare, pe teren propriu, vizita liderului Dunărea Călăraşi.

Ieri, liderul Dunărea Călărași a câștigat cu 2-0 meciul cu ASU Poli. Echipa lui Dan Alexa este pe primul loc, cu 71 de puncte.

Clasament Liga 2

clipboard01

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!