FOTBAL  »  LIGA 3  »  ACCIDENTARE

Scene teribile cu fostul internațional de tineret al României: „A fost operat de urgență la Floreasca” » Verdictul e crunt

Lucian Ion, în tricou alb, în centrul imaginii / Sursă foto: Facebook@ Concordia Chiajna

Articol de - Publicat duminica, 26 februarie 2023 18:00 / Actualizat duminica, 26 februarie 2023 21:22

O întâlnire amicală între două formaţii de Liga 3 a durat doar 30 de minute, meciul de verificare dintre CS Tunari şi CSM Alexandria fiind oprit după o jumătate de oră.

Motivul? Un fault teribil căruia i-a căzut victimă Lucian Ion, jucătorul celor de la Tunari. O intrare dură a unui adversar, Jakabfi, a condus la accidentarea gravă a mijlocaşului ifovean în vârstă de 28 de ani. Verdictul a fost unul crunt, dublă fractură de tibie şi peroneu

Jucătorul de la CS Tunari a fost operat de urgență sâmbătă seară!

Liga 2, etapa #17. Șase, vine Dinamo! „Câinii” au demolat Unirea Constanța în ultimul meci al rundei. Clasamentul ACUM
ETAPA #17

Antrenorul lui Lucian Ion: „Ceea ce ar fi trebuit să fie un meci amical s-a transformat într-un coșmar”

„Ceea ce ar fi trebuit să fie un meci amical s-a transformat într-un coșmar. Meciul cu Alexandria a fost întrerupt în minutul 30 după ce jucătorul nostru Lucian Ion a fost accidentat grav de un adversar.

Din păcate, fotbalistul nostru are diagnostic dublă fractura de tibie si peroneu. A fost transportat de urgență la spitalul Floreasca. Suntem alături de el și îi urăm însănătoșire grabnicā”, a transmis Gabriel Manu, antrenorul lui CS Tunari.

Lucian Ion / Sursă foto: Facebook

Lucian Ion a evoluat de-a lungul carierei pentru CS Otopeni, CS Balotești, Sportul Snagov și Concordia Chiajna. În tricoul „vulturilor verzi” a bifat și singurele sale apariții în Liga 1. De asemenea, el are și două meciuri în naționala U21 a României, disputate în 2015, sub comanda lui Cristi Dulca.

Pustiu în tribune? Câte bilete s-au vândut până acum pentru Dinamo - Unirea Constanța

Pariul lui Eugen Neagoe » Titular la 18 ani, deși a jucat doar 28 de minute în acest sezon

Tragedie în fotbalul românesc! Jucătorul din Liga a 2-a a murit înecat în râul Olt
Liga 2

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring