INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GIRONA

VIDEO Minunea continuă » Girona a întors-o pe Valencia în 6 minute și e pe primul loc în La Liga

Girona a câștigat acasă cu Valencia, scor 2-1, în etapa #15 din La Liga, și a urcat din nou pe primul loc/ foto: Imago Images

Articol de - Publicat sambata, 02 decembrie 2023 17:46 / Actualizat sambata, 02 decembrie 2023 21:07

Girona a câștigat acasă cu Valencia, scor 2-1, în etapa #15 din La Liga, și a urcat din nou pe primul loc.

Micuța echipă catalană continuă să facă minuni în La Liga. Era condusă de Valencia, însă a întors rezultatul într-un interval de 6 minute, pe final de meci.

UEFA a pus banii pe masă » Premiile la EURO 2024 + orice punct e important pentru România
PREMII

VIDEO. Girona, revenire pe final cu Valencia

Girona a dominat meciul, a avut ocazii mai mari, însă a fost surprinsă pe contraatac de Valencia, care a deschis scorul prin Hugo Duro. Atacantul „liliecilor” a scăpat singur cu portarul advers, pe care l-a lobat elegant. Stuani a egalat în minutul 82, din fața porții, după o centrare ideală a lui Couto.

Acesta a fost traseul și la golul de 2-1. În minutul 88, „vârful” uruguayan a adus victoria cu o altă reșită din fața porții, după centrarea din flancul drept a lui Couto.

Girona marcase și prin Savio, în prelungiri, însă reușita a fost anulată de VAR pentru ofsaid. Girona a ajuns la 38 de puncte în La Liga și e pe primul loc. Poate fi egalată de Real Madrid, care are meci cu Granada.

Caseta meciului Girona - Valencia 2-1

Clasamentul din La Liga

Nu l-a uitat! Messi a refuzat să participe în emisiunea TV, când a văzut pe cine au chemat în studio » Prezentatoarea a anunțat în direct
CONFLICT
Newcastle o scufundă pe Manchester United! „Diavolii roșii” se prăbușesc și în campionat, după colapsul din UCL