FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FARUL

Eroul Farului, reproșuri către un coleg: „Putea face mai mult”

FCSB - Farul, etapa #24 +25   FOTO
FCSB - Farul, etapa #24

Articol de - Publicat luni, 05 februarie 2024 22:14 / Actualizat luni, 05 februarie 2024 22:21

FCSB - Farul 1-1. Ionuț Larie, fundașul constănțenilor, a egalat în prelungiri din penalty, apoi a analizat partida.

Larie crede că Buzbuchi, portarul Farului, putea face mai mult la golul marcat de FCSB. El a plonjat spre minge, dar a trimis-o în propria poartă, de pe linie.

Ionuț Larie, după FCSB - Farul: „Buzbuchi putea face mai mult”

„Sperăm să continuăm pe același drum. A fost o centrare bună a lui Coman, apoi mingea a intrat în poartă, portarul cred că putea face mai mult.

Golul nostru cred că a fost valabil, dacă cei de la VAR au văzut ofsaid, e ofsaid. La penalty nu am avut emoții, știam că Ștefan [Târnovanu] stă pe loc și o să se arunce apoi. Era să fie el omul meciului.

Nu am simțit presiune, e prima dată când nu am avut emoții. Mai e mult până la finalul sezonului regular. Dacă vom câștiga următoarele 3-4 meciuri, vom fi și matematic în play-off.

Cu FCSB e plăcut să joci, te simți fotbalist, oamenii din tribună au făcut spectacol, a fost și un ritm ok. Un astfel de meci e o bucurie.

Lui Gică Hagi i-am cântat la mulți ani, el ne-a promis că ne face un cadou dacă nu pierdem”, a declarat Larie la Orange Sport.

VIDEO. FCSB - Farul. Galeria bucureștenilor i-a cântat „la mulți ani” lui Gică Hagi. „Regele” a împlinit azi 59 de ani

Londra nevralgică » 3 momente care au umbrit Wembley-ul, în seara în care britanicii erau datori cu reparația morală

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring