FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - RAPID 3-2

Notele GSP pentru CFR Cluj - Rapid » Un superstar de 9 și multe dezamăgiri

Articol de - Publicat luni, 06 mai 2024 09:14 / Actualizat marti, 07 mai 2024 14:18

CFR Cluj a învins-o pe Rapid, scor 3-2, în runda cu numărul 8 din play-off-ul Superligii. Nigerianul Philip Otele (25 de ani) a avut o prestație stelară și a fost notat cu 9 de GSP.

CFR Cluj a câștigat la revenirea lui Dan Petrescu, dar nu a făcut-o în stilul obișnuit al antrenorului. A fost un meci spectaculos, cu goluri frumoase și ratări pe măsură.

Ce răsturnare la CFR Cluj! Nelu Varga a anunțat în direct prima mutare din vară: „M-a convins, semnăm”
CFR CLUJ - RAPID

În evidență a ieșit Philip Otele. Nigerianul a marcat două goluri și a pasat decisiv la reușita lui Bîrligea.

Cârjan și Funsho au jucat prea puțin pentru a fi notați

Arbitri: Marian Barbu (5), Vasile Marinescu (7), Ferencz Tunyogi (7)

VIDEO. Dan Petrescu, după ce a debutat cu o victorie pe banca clujenilor: „Sper să ajut echipa să meargă în Europa”

Ce le-a transmis Dan Petrescu elevilor lui înainte de CFR Cluj – Rapid » Philip Otele a spus tot
Dan Petrescu, spectacol la revenirea la CFR Cluj: „Asta e marea problemă. Dacă eram aici sezonul ăsta, nu se întâmpla așa ceva!”

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”