FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - SEPSI 2-1

Claudiu Micovschi, foarte bucuros după ce UTA a câștigat cu Sepsi: „O victorie foarte importantă pentru noi”

UTA a învins-o pe Sepsi, scor 2-1, în runda #23 din Superliga. Claudiu Micovschi (24de ani), atacantul arădenilor, se bucură că echipa lui a revenit în fața suporterilor cu o victorie. foto: Imago

Articol de - Publicat sambata, 27 ianuarie 2024 15:57 / Actualizat sambata, 27 ianuarie 2024 17:15

UTA a învins-o pe Sepsi, scor 2-1, în runda #23 din Superliga. Claudiu Micovschi (24 de ani), atacantul arădenilor, se bucură că echipa lui a revenit în fața suporterilor cu o victorie.

Reveniți pe propriul stadion după o pauză de 4 luni, arădenii s-au impus prin golurile marcate de Omondi ('35) și Rodrigues ('50). Sepsi a redus din diferență în minutul 85, când Marius Ștefănescu a marcat din penalty. Covăsnenii au presat pe final, dar nu au reușit egalarea.

E sigur: Andrea Compagno pleacă de la FCSB!
FCSB

Claudiu Micovschi spune că această victorie este foarte importantă pentru arădeni și se bucură că UTA a reușit să le un cadou suporterilor, la revenirea pe Arena Francisc Neuman.

„Ne bucurăm foarte mult pentru această mare victorie, mai ales după aceste 4 luni petrecute în afara Aradului. E foarte importantă pentru noi, pentru clasament. Cred că și fanii au avut rolul lor în acest meci. Chiar ne-am simțit foarte bine, e o emoție plăcută să joci cu stadionul plin de fiecare dată.

Până la urmă, norocul ți-l faci singur. Ne bucurăm că totul a fost de partea noastră. Ne vom bucura de o zi liberă și de luni vom trece la treabă pentru a pregăti meciul de la Cluj. Sepsi e o echipă puternică, a început cu dreptul anul 2024. Ne bucurăm pentru victorie”, a spus Claudiu Micovschi, pentru Prima Sport.

Match Quiz Dinamo - Rapid
Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul Dinamo - Rapid și câștigă premiile puse în joc.

VIDEO. Peluza Nord Rapid își încurajează favoriții înainte de derby-ul cu Dinamo » Imagini spectaculoase din Giulești

V-am zis de la început, noi am suferit în perioada asta (n.r. în cele 4 luni în care UTA nu a putut evolua pe propriul stadion), din toate punctele de vedere. Astăzi s-a văzut,un teren bun, un public care ne-a susținut din primul până în ultimul minut. Băieții chiar au dat randament împotriva unei echipe bune. Au fost momente în care ne-am creat multe situații pe contraatac, știam că așa putem să îi surprindem. Exact ce am zis la început, au probleme în apărare.

- Mircea Rednic, antrenor UTA

Fostul dinamovist deplânge situația în care au ajuns „câinii”: „Distanța este destul de mare”
DINAMO
Antrenorul de la FCSB, despre Jurgen Klopp: „Eu sunt exact opusul”
FCSB

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring