FOTBAL  »  AMICALE  »  STEAUA - LEVSKI SOFIA 2-1

FOTO Steaua - Legia 2-1 "Roş-albaştrii" au cîştigat şi cel de-al doilea amical din Antalya

Steaua - Legia +12   FOTO
Steaua - Legia

Articol de - Publicat marti, 31 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat marti, 31 ianuarie 2012 19:26

Steaua a bifat astăzi cea de-a doua victorie în tot atîtea meciuri disputate în Antalya, învingîndu-i pe polonezii de la Legia Varşovia cu 2-1.

"Roş-albaştrii" au aplicat şi astăzi tactica din meciul cu Levski Sofia (2-1), schimbînd complet echipa la pauză. Deşi au fost dominaţi de polonezi în prima repriză, steliştii au reuşit să-i surprindă de două ori şi să ducă scorul la 2-0. Brandan a inventat o pasă în minutul 21, cînd l-a găsit pe Florin Costea singur în careu. Atacantul "militarilor" l-a lobat excelent pe Kuciak, deschizînd scorul.

În minutul 35, Steaua a recidivat, Tatu marcînd după o bîlbîială în careul advers. După schimbarea garniturii, apărarea "militarilor" i-a dat emoţii lui Ilie Stan, gafînd copilăreşte la reuşita Legiei. Iliev a scăpat din marcaj un adversar, Tătăruşanu a respins slab în faţă, iar Gardoş a degajat haotic direct în fundaşul bulgar. Mingea a sărit la Rybus, care l-a executat pe portarul stelist.

Încă o victorie cu 2-1, iar Steaua se pregăteşte deja pentru amicalul cu Mlada Boleslav de peste două zile.

Steaua în repriza I: Stanca - Dănănae, Chiricheş, Geraldo, Pîrvulescu -  Chipciu, Prepeliţă, Brandan, Fl. Costea - Tatu, Nikolici

Steaua în repriza a II-a: Tătăruşanu - Martinovici, Iliev, Gardoş, Lupu - T. Bălan, Răduţ, Bicfalvi, Cr. Tănase - Rusescu, Machado

Meciurile amicale ale Stelei în această iarnă:
29 ianuarie: Steaua - Levski Sofia (Bulgaria) 2-1 Detalii AICI
31 ianuarie: Steaua - Legia Varşovia (Polonia) 2-1 Detalii AICI
2 februarie: Steaua - Mlada Boleslav (Cehia) (ora 19:00, DigiSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO)
5 februarie: Steaua - Kuban Krasnodar (Rusia) (ora nestabilită, DigiSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO)
8 februarie: Steaua - Debrecen (Ungaria) (ora 19:30, DigiSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO)

Marca, după România - Slovacia: „Un blat disimulat, toată lumea fericită” + Gazzetta dello Sport: „Blatul este gustos, merg la braț mai departe”
Euro 2024
Planul secret în cazul lui Ianis Hagi: „A fost o strategie, da”
Nationala
Scandal după Ucraina – Belgia! De Bruyne și-a ieșit din minți
Euro 2024

Dan Șucu nu se oprește! Transfer la Rapid direct de la naționala României, în ziua meciului decisiv cu Slovacia

L'Equipe, reacție incredibilă despre România, posibila adversară a Franței la Euro: „Implacabilă, să se neutralizeze reciproc”