FOTBAL  »  AMICALE  »  FC VASLUI - KRYLIA 1-0

FOTO Vaslui, primul succes în Antalya » Formaţia lui Viorel Hizo a trecut de Krylia Sovetov, scor 1-0

Articol de - Publicat sambata, 16 februarie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 16 februarie 2013 19:50

Nicuşor Stanciu a adus prima victorie pentru FC Vaslui în turneul de pregătire din Antalya (Turcia), marcînd singurul gol din partida cu Krylia Sovetov (Rusia).

FC Vaslui a reuşit primul succes din stagiul de pregătire din Antalya (Turcia), trecînd de Krylia Sovetov, formaţie care ocupă locul 14 în prima ligă din Rusia. Meciul a fost rezolvat încă din primul minut, de Nicuşor Stanciu, autorul singurului gol al întîlnirii.

Mijlocaşul vasluian se află la cel de al treilea său gol din această iarnă, după reuşitele cu Molde, de la Copa del Sol, şi de la naţionala de tineret, în amicalul cu Moldova. în premieră, bulgarul Jivko Milanov a purtat banderola de căpitan al Vasluiului.

Viorel Hizo a început partida cu următorul unsprezece: Cerniauskas-Milanov, Cordoş, Varela, Sălăgeanu - R.Costin, Caue - Buhăescu, Nedzipi, Sînmărtean - Temwanjera. În partea a doua au fost rulaţi restul jucătorilor apţi de joc.

Pe 19 februarie, galben-verzii vor întîlni pe Kuban Krasnodar, fiind ultimul test de verificare înainte de reluarea campionatului.

Fosta gimnastă Ana Porgras, triunghi amoros la Survivor? Ce dezvăluiri face câștigătorul: „Mi-a propus un joc”
Stiri extrasport
„Tricolorul” pe care Cornel Dinu îl consideră un intrus la Euro: „Nu știu de ce mizează în continuare pe el”
Nationala
3 lucruri cu care nu s-a putut acomoda camerunezul sosit de 3 ani în România: „Vă spun ce aș schimba”

Rafael van der Vaart, dialog cu GSP: „România? Mai bine întâlneam Spania sau Germania” » „Tricolorul” care l-a impresionat

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda