FOTBAL  »  AMICALE  »  ASA TÎRGU MUREȘ - SEPAHAN 3-2

Articol de - Publicat duminica, 24 ianuarie 2016 18:30

ASA Tîrgu Mureș a cîștigat un meci amical împotriva iranienilor de la Sepahan, scor 3-2, după o partidă nebună.

Formația iraniană a început mai bine și a deschis scorul încă din minutul 3 prin Pereira Mendes, care a intrat bine în careu și l-a executat pe Stăncioiu cu un lob.

Brandan a egalat în minutul 11 din penalty, în urma unui henț în careu. ASA a preluat conducerea după jumătate de oră de joc prin Jazvici, care a primit o centrare de 30 de metri de la Brandan.

Țucudean, la primul meci în tricoul vicecampioanei României, a marcat și el cu un șut frumos la colțul scurt, cu trei minute înaintea sfîrșitului primei părți. În minutul 45, iranienii au redus din diferență prin Khalatbari.

Adrian Mutu n-a fost inclus în lot!

Echipa din prima repriză trimisă de Petre Grigoraș: Stăncioiu - Velayos, I. Gonzalez, Balici, Brandan - Gorobsov, Voiculeț - Jazvici, Romario, L. Buș - Țucudean

Echipa din repriza secundă: Fejer - Băcilă, G. Matei, Candrea Borza - Pedro Luis, Dedov, Feketics, Ciolacu - Costa, Axente

Țucudean: "Ne-am mai revenit puțin față de primul amical. M-am acomodat foarte bine. Nu doar pentru că am dat gol. E bună concurența oriunde.

Brandan: "Ușor, ușor, va fi bine. S-au integrat și Mutu, și Țucudean. Pe unii îi știam. Adi nu are o luptă cu kg se va reface și va fi bine. Nu cred să fie un duel între el și Marica. Adrian ne va ajuta cu pase, cu goluri...

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Partenera titularului de la Rapid a plecat din România: „Alte 3 luni departe de tine. Nu sunt sigură dacă devine mai greu sau mai ușor”
Ungaria - România, meci amical înaintea Euro 2024 la handbal feminin » Partida nu e televizată