FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - GLORIA BISTRIŢA, MÎINE, 19:30, GSPTV ŞI FAZE VIDEO ÎN TIMP REAL PE GSP.RO

2.000.000 euro

Eugen Trica, Trica, Craiova
Eugen Trica, Trica, Craiova

Articol de - Publicat vineri, 28 august 2009 00:00

Aceasta e suma cerută de Piţurcă lui Mititelu pentru transferuri, condiţie care face aproape nule şansele ca fostul selecţioner să vină în Bănie

"Îmi trebuie două milioane de euro ca să aduc jucătorii de care am nevoie. Doar eu decid cum îi cheltuiesc!", i-a transmis Victor Piţurcă lui Adrian Mititelu.

O nouă condiţie care împuţinează drastic şansele ca Piţi să devină antrenorul Universităţii, după cea legată de restructurarea staff-ului tehnic şi a celui administrativ. Patronul oltean i-a răspuns indirect lui Piţurcă: "Trică e ultima achiziţie din această vară, nu mai vine nimeni".

Deşi conducerea alb-albaştrilor spune că încă mai aşteaptă un răspuns favorabil din partea fostului selecţioner, Craiova şi-a întărit deja staff-ul tehnic, cu preparatorul Urbano Lega, şi lotul, prin aducerea lui Eugen Trică. Un indiciu în plus că uşile Ştiinţei par să se fi închis pentru Piţurcă. "E posibil ca Victor să revină în Bănie pentru a fi prezent pe stadion la meciul cu Gloria Bistriţa, dar ne-a spus că în proporţie de 80 la sută va declina oferta Universităţii", asigură mai multe persoane din anturajul tehnicianului de 53 de ani.

Pînă să treacă la negocieri cu Piţurcă, Mititelu a încercat să-l convingă pe Ovidiu Stîngă să revină în Bănie, şi mai avea ca variante de antrenori nume precum Mihai Stoichiţă şi Gheorghe Hagi.

"Din ce ştiu, Piţurcă nu a luat încă oficial o hotărîre. Sînt convins că Universitatea se va schimba radical dacă el va veni antrenor"
EUGEN NEAGOE, antrenor Asil Lyssi (Cipru)

Wobay e în post
Atacantul Julius Wobay (25 de ani), fotbalistul de religie musulmană al Ştiinţei, a intrat la finele săptămînii trecute în Ramadan. Postul care durează o lună îi interzice leonezului să mănînce şi să bea apă pînă la apusul soarelui. Fost coleg cu Wobay la Universitatea, Ionuţ Luţu a rememorat: "Cu Julius am fost coleg de cameră. Băiat de treabă, dar m-a speriat odată. L-am găsit ghemuit pe un covoraş cînd am deschis uşa. N-am ştiu că e musulman şi că se ruga pentru că începuse Ramadanul".

Citește și:

Fosta gimnastă Ana Porgras, triunghi amoros la Survivor? Ce dezvăluiri face câștigătorul: „Mi-a propus un joc”
Stiri extrasport
Fosta gimnastă Ana Porgras, triunghi amoros la Survivor? Ce dezvăluiri face câștigătorul: „Mi-a propus un joc”
„Tricolorul” pe care Cornel Dinu îl consideră un intrus la Euro: „Nu știu de ce mizează în continuare pe el”
Nationala
„Tricolorul” pe care Cornel Dinu îl consideră un intrus la Euro: „Nu știu de ce mizează în continuare pe el”
3 lucruri cu care nu s-a putut acomoda camerunezul sosit de 3 ani în România: „Vă spun ce aș schimba”
Superliga
3 lucruri cu care nu s-a putut acomoda camerunezul sosit de 3 ani în România: „Vă spun ce aș schimba”

Rafael van der Vaart, dialog cu GSP: „România? Mai bine întâlneam Spania sau Germania” » „Tricolorul” care l-a impresionat

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda


Comentarii (20)
 •  29 August 2009, 15:25

pe W-W-W,G-N-T-T-V PUNCT com toate mecciurile dorite

 •  29 August 2009, 15:19

pe w-w-w g-n-t-t-v punct com puteti urmarii toate meciurile dorite va asteptam

 •  29 August 2009, 15:18

g-n-t-t-v punct com

Vezi toate comentariile (20)
Comentează