FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - UTA 2-1

4 jucători suspendați după CFR Cluj - UTA + Campioana nu-l va avea pe Dan Petrescu la Sepsi

CFR Cluj - UTA | Dan Petrescu, 55 de ani, antrenorul campioanei, a primit cartonașul galben și va fi suspendat pentru partida de etapa viitoare, cu Sepsi.
CFR Cluj - UTA | Dan Petrescu, 55 de ani, antrenorul campioanei, a primit cartonașul galben și va fi suspendat pentru partida de etapa viitoare, cu Sepsi.

Articol de - Publicat joi, 02 martie 2023 19:10 / Actualizat joi, 02 martie 2023 19:15

CFR Cluj - UTA 2-1 | Dan Petrescu, 55 de ani, antrenorul campioanei, a primit al 4-lea cartonaș galben din acest sezon și va fi suspendat pentru partida de etapa viitoare, cu Sepsi.

Spre finalul întâlnirii cu arădenii, Petrescu a protestat, iar „centralul” Lucian Rusandu i-a acordat „galben”. Al 4-lea pe care „Bursucul” îl vede în actuala stagiune, astfel că el va fi suspendat pentru duelul cu Sepsi de luni, 6 martie, ora 20:30, contând pentru etapa #29.

Penalty scandalos dictat de arbitru în CFR Cluj - UTA + Gol anulat și eliminare dictată cu ajutorul VAR
CFR CLUJ - UTA
Penalty scandalos dictat de arbitru în CFR Cluj - UTA + Gol anulat și eliminare dictată cu ajutorul VAR

Dan Petrescu a mai fost avertizat în meciurile:

  • UTA - CFR Cluj 1-1 
  • Hermannstadt - CFR Cluj 2-3
  • CFR Cluj - Chindia 2-0

4 jucători suspendați după CFR Cluj - UTA 

De asemenea, în urma meciului din această după-amiază, 4 jucători nu vor avea drept să evolueze etapa viitoare. E vorba despre Hoxhallari, Vukcevic și Chindriș de la UTA - ei au văzut „galben” - plus Maglica, atacantul CFR-ului eliminat în minutul 68.

Weekendul următor, UTA primește acasă vizita FCSB-ului (duminică, 5 martie, ora 21:00).

Clasamentul actualizat din Superliga

Mai multe știri de actualitate din Superliga:

Gică Hagi despre vestea retragerii lui Șumudică: „Pe mine mă înțelege familia, nevastă-mea suferă la meciuri”
FARUL
Gică Hagi despre vestea retragerii lui Șumudică: „Pe mine mă înțelege familia, nevastă-mea suferă la meciuri”
Are ruptură și e OUT o lună! » Veste proastă pentru Dan Petrescu
CFR Cluj
Are ruptură și e OUT o lună! » Veste proastă pentru Dan Petrescu
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Golul caraghios primit de Rapid a declanșat haosul la Clinceni » Probleme în mai multe sectoare ale stadionului
Superliga
Golul caraghios primit de Rapid a declanșat haosul la Clinceni » Probleme în mai multe sectoare ale stadionului
Nicușor Dan, anunț de ultim moment despre Arena Națională
Superliga
Nicușor Dan, anunț de ultim moment despre Arena Națională
Dune 3 se poate filma în Anglia! Imagini catastrofale surprinse la arena Plough Lane » Meciul cu Newcastle, amânat
Campionate
Dune 3 se poate filma în Anglia! Imagini catastrofale surprinse la arena Plough Lane » Meciul cu Newcastle, amânat

Gigi Becali a dezvăluit meciul la care va reveni pe stadion » Câți bani a strâns pe biletele din Europa League până acum

Bănel Nicoliță a dezvăluit ce salariu are în Liga 4 din România. Primă uriașă primită la semnătură


Comentarii (0)

Articolul nu are încă nici un comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează