FOTBAL  »  Superliga  »  

40.000 €

Articol de - Publicat miercuri, 30 aprilie 2008 00:00

Aceasta e prima pe care fiecare bistriţean o va încasa din partea patronului Stelei dacă Gloria nu va pierde în faţa CFR-ului, meci transmis sîmbătă de Antena 1.

Gigi Becali speră să o facă pe Steaua campioană înaintea fluie­ru­lui de start al derby-ului cu Di­na­mo. Cum? “Îmi pun mari spe­ranţe că Gloria Bistriţa nu va pierde în faţa CFR-ului sîmbătă seara, caz în care nici nu mă mai interesează ce facem cu Dinamo”, a declarat Becali.

Tocmai pentru a le face cluje­ni­lor meciul greu, patronul din Ghen­cea va oferi prime impresionante fotbaliştilor lui Ioan Ovidiu Sabău. “O să vedeţi că cei de la Gloria vor juca pe cîte 40.000 de euro de ju­că­tor. De unde are atîţia bani Pă­dureanu? Ei, acum asta e proble­ma? Se împrumută de la prieteni şi atît o să le ofere jucătorilor săi”, a spus Becali.

Suma totală pe care Becali o pu­ne la bătaie pentru bistriţeni ajunge la peste o jumătate de mi­lion de euro, aceasta şi pentru că încă un pas greşit al CFR-ului echivalează cu acontarea titlului de către Steaua şi, implicit, cu asigu­rarea a minimum 10 milioane de euro din Champions League.

“Dacă CFR nu va cîştiga cu Gloria, atunci duminică seara voi sta alături de Giovanni, de Borcea, de Badea şi de Turcu, vom bea împreună şampanie şi ne vom simţi la Steaua - Dinamo ca la teatru”
Gigi Becali patron Steaua

1,4 milioane pentru stoparea CFR-ului
De la începutul minireturului, Gigi Becali a aruncat în joc sume uriaşe pentru stimularea echipelor care au întîlnit pe CFR. La 5 dintre acestea obiectivul a fost atins, trupa lui Andone pierzînd puncte importante

Citește și:

România și-a aflat adversara din optimile Euro 2024 » Eșecul Portugaliei cu Georgia ne scoate în față un COLOS! Când e programat meciul
Nationala
România și-a aflat adversara din optimile Euro 2024 » Eșecul Portugaliei cu Georgia ne scoate în față un COLOS! Când e programat meciul
Notele GSP după meciul unei generații: „Ciudat să vedem decarul în bandă, dar Iordănescu a simțit bine!”
Nationala
Notele GSP după meciul unei generații: „Ciudat să vedem decarul în bandă, dar Iordănescu a simțit bine!”
Gică Hagi, exuberant după calificarea României în optimi la Euro 2024: „Cred că e posibil orice acum”
Nationala
Gică Hagi, exuberant după calificarea României în optimi la Euro 2024: „Cred că e posibil orice acum”

Dan Șucu nu se oprește! Transfer la Rapid direct de la naționala României, în ziua meciului decisiv cu Slovacia

L'Equipe, reacție incredibilă despre România, posibila adversară a Franței la Euro: „Implacabilă, să se neutralizeze reciproc”


Comentarii (54)
 •  03 Mai 2008, 13:48

Degeaba se chinuie Gigi!!!Bistrita va juca cu rezervele in Gruia.Si oare nu vor putea marca CFR-istii gol in fata unor jucatori care n-au jucat de vreo 2 ani?!?

 •  30 Aprilie 2008, 15:53

ehe...daca era comisia comisie si nu sleahta de corupti...macar cate 1 pct de penalizare in contul stelei, ptr fiecare echipa motivata de gigi...

 •  30 Aprilie 2008, 15:00

DE CE MAI OFERA BECALI BANI LA BISTRITA DARA ZIS IN GURA MARE CA ESTE CAMPION DUPA MECIUL CU CRAIOVA CRED CA SE TEME DE DUMNEZEU CARE NU CULCATE SI VA PIERDE SI CU DINAMO SI ADIO CAMPIONAT

Vezi toate comentariile (54)
Comentează