FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - CFR CLUJ, DUMINICĂ, 20:30, DOLCESPORT 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

90% joacă » Steaua nu scapă de unul dintre cei mai importanţi fotbalişti ai CFR-ului

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 octombrie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 05 octombrie 2012 16:47

După ce a suferit doar o contuzie cu Manchester, Modou Sougou va evolua aproape sigur în meciul de duminică


Înlocuit în prima repriză a meciului cu Manchester din cauza unei accidentări, Modou Sougou le dă frisoane steliştilor înaintea duelului direct. Senegalezul a descoperit că nu are o ruptură musculară, aşa cum s-a crezut iniţial. "Din fericire, am suferit doar o contractură, dar mi s-a spus că trebuie să mă odihnesc cîteva zile şi apoi se va lua o decizie în ceea ce mă priveşte. Am un program foarte bine stabilit, fac antrenamente la sală în fiecare zi, dar nu am voie să forţez muşchiul. Cu o zi înainte de meci, voi face un RMN şi atunci lucrurile vor fi clare", a explicat Sougou.

"Propagandă pentru fotbal"
Fotbalistul de 27 de ani e conştient că un pas greşit în meciul de duminică ar putea însemna finalul sezonului. "Pentru noi acest meci înseamnă viaţă sau moarte. Sînt 9 puncte diferenţă în acest moment, iar dacă pierdem această partidă, şansele noastre de a mai cuceri titlul vor fi foarte mici. Dacă ne apropiem la 6 puncte, campionatul e relansat şi deznodămîntul ar putea fi altul", a spus Sougou.

"Meciul cu Steaua are pentru noi o importanţă mult mai mare decît a avut cel cu Manchester. De această partidă depinde tot anul nostru"
Modou Sougou, atacant CFR

"Acest meci va fi unul extraordinar pentru România. Cei 50.000 de fani care vor veni la stadion vor vedea două echipe care vor da totul în teren"
Moudou Sougou, atacant CFR Cluj

"Bastos, Kapetanos, Sougou s-ar putea să nu joace cu Steaua, nu s-au antrenat joi. Bastos are cele mai mari şanse să fie recuperat"
Ioan Andone, antrenor CFR Cluj

"Nu aş fi putut schimba nimic"
Deşi toţi fanii CFR-ului sînt convinşi că jocul clujenilor ar fi avut altă calitate dacă Sougou nu ar fi fost schimbat în duelul cu Manchester, atacantul a rămas modest. "Nu cred că aş fi putut să schimb nimic pentru că există o diferenţă foarte mare între cele două echipe. Eu am fost schimbat şi s-a jucat tot 11 contra 11. Cred că dacă reuşeam să intrăm cu 1-0 la pauză, echipa ieşea cu un moral complet diferit de la vestiare şi atunci s-ar fi putut discuta de alt deznodămînt al meciului", a punctat Sougou.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:
Mircea Lucescu a anunțat convocările preliminare pentru „dubla” cu Cipru și Lituania » O mare surpriză: prima selecție la națională
Nationala
Mircea Lucescu a anunțat convocările preliminare pentru „dubla” cu Cipru și Lituania » O mare surpriză: prima selecție la națională
Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”
Altele
Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”
Singurul fotbalist pe care Gică Hagi nu vrea să îl vândă: „Construiește echipa în jurul lui!” » Ar fi refuzat oferta de la Rapid
Superliga
Singurul fotbalist pe care Gică Hagi nu vrea să îl vândă: „Construiește echipa în jurul lui!” » Ar fi refuzat oferta de la Rapid

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”


Comentarii (51)
matthias
matthias  •  05 Octombrie 2012, 22:40
Postat de sslr pe 05 Octombrie 2012, 18:58

si cu siguranta tu esti unul dintre ei, din moment ce nu esti in stare sa sesizezi o ironie sau seminificatia unor cuvinte :)) ce penibil...

Ce sa discut cu un manelist cu alura de pseudointelectual, care in viata lui n-a vazut un manual de semiotica?

matthias
matthias  •  05 Octombrie 2012, 22:37
Postat de neko00 pe 05 Octombrie 2012, 19:29

Vad ca esti cam limitat in cuvinte, nu prea ai ce sa spui. Argumentele iti lipsesc azi, e si normal. Sau probabil e din cauza IQ-ului vostru de care tocmai vorbeam.

Cioara de cand te-ai transfigurat in papagal?

matthias
matthias  •  05 Octombrie 2012, 22:32

Vad ca multe comentarii au fost sterse, doar ale provocatorilor au mai ramas... Prostii tot la prosti trag...

Vezi toate comentariile (51)
Comentează