FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - CHINDIA TÂRGOVIȘTE 3-1

CLINCENI - CHINDIA TÂRGOVIȘTE 3-1 // VIDEO Ilfovenii obțin prima victorie în Liga 1! Cum arată ACUM clasamentul

Academica Clinceni - Chindia Târgoviște // Foto: sportpictures.eu

Articol de GSP - Publicat vineri, 09 august 2019 19:55

Academica Clinceni a câștigat derby-ul nou-promovatelor în Liga 1, 3-1 cu Chindia Târgoviște.

Dâmbovițenii au deschis scorul încă din minutul 3. Andrei Burlacu a marcat rapid pentru Chindia, dar Vojtus a egalat în minutul 19. Cinci minute mai târziu, Barbu i-a adus în avantaj pe ilfoveni, iar Buziuc a închis tabela în minutul 63.

Pentru Clinceni e prima victorie în acest sezon de Liga 1 și cu trei puncte ocupă locul 12. De partea cealaltă, Chindia are doar un egal în 5 etape și e pe ultimul loc.

400 de spectatoriau asistat la această partidă

Clinceni: O. Vâlceanu - G. Matei, A. Răuță, R. Patriche, M. Dobrescu - A. Șut, R. Ion - Nsiah, B. Barbu, Buziuc - Vojtus
Rezerve: A. Ureche, Chatziterzoglu, P. Pârvulescu, E. Cebotaru, A. Popescu, Oulad
Antrenor: Ilie Poenaru

Chindia: Aioani - Martac, Benga, Leca, Neciu - A. Dudea, Bic - Neguț, Yameogo, A. Burlacu - M. Voduț
Rezerve: A. Șervan, D. Florea, Chercher, L. Mihai, Rață, C. Dinu, D. Moldovan
Antrenor: Viorel Moldovan

Arbitru: Iulian Dima (București) // Asistenți: Daniel Mitruți (Craiova), Bogdan Gheorghe (București)
Stadion: „Anghel Iordănescu”, Voluntari

VEZI ȘI:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”