FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - ASTRA 2-2

Andone este trimis în corzi de conducere!

Articol de - Publicat luni, 06 decembrie 2010 00:00

Andone va fi nevoit să apară cu un raport explicativ în faţa lui Badea şi a lui Borcea. Antrenorul cere întăriri, şefii strîmbă din nas.

Suporterii, doar 99 prezenţi sîmbătă seara pe stadion!, i-au cerut demisia lui Ioan Andone. S-au raliat şi ei vocilor contestatoare de pe forum-urile dedicate "cîinilor". Şefii au început şi ei să critice tot mai des jocul echipei care n-a mai învins de 5 săptămîni acasă, în Liga 1.

Cristi Borcea e aşteptat zilele viitoare să revină în Bucureşti pentru o şedinţă lămuritoare alături de Nicolae Badea şi de antrenor. "Trebuie să se decidă clar: se continuă ferm cu Ando şi în 2011, pentru întreg anul, i se dă mînă liberă la transferuri sau îşi strîng mîna şi fiecare merge pe drumul lui. Oricum, în acest moment, acţionarii nu au nici o variantă clară de schimb", au dezvăluit oficialii clubului.

Ce spune Ando:
- "Nu-i de mirare că avem suporteri de putem să-i numărăm din ochi. În halul în care jucăm trebuie să le mulţumim că se mai încumetă să vină la meci pe frig şi pe ploaie".
- "Sînt lipsuri mari şi principalul vinovat sînt eu. Eu trebuia să-mi aleg jucătorii, să opresc pe unii pe care i-am împrumutat. Fotbaliştii pleacă acum acasă, se culcă, n-au nici o problemă! Vin după aia la antrenament, unii se gîndesc la transferuri, alţii că <Hai că-i bine la Dinamo chiar dacă sînt salarii restante!>. Şi vremea trece. Nu mai accept aşa ceva!".
- "O să prezint corect situaţia conducerii. O să zic exact ce se întîmplă, cum se întîmplă, fiecare jucător ce face şi să vedem ce decizii se vor lua spre binele lui Dinamo".
- "Trebuie să se întîmple ceva. Nu poţi an de an să stai pe locurile 3, 5, 7 şi să fii fericit că ai ajuns într-o cupă europeană".
- "După meciul trecut, ar fi trebuit să-l schimb pe Grigore. Dar cu cine? Poate că am greşit că i-am dat drumul lui Goian să plece la Astra. Poate o să-l aduc înapoi. Nu ştiu, să vedem".

"Nu ne merităm salariile! La ce jucăm, şefii n-ar fi de acuzat nici dacă nu ne-ar plăti vreo 6 luni"
Ioan Andone, antrenor Dinamo

"Lotul ar trebui schimbat, primenit, însă asta ar trebui să se facă în linişte, cu cap, nu la nervi"
Ioan Andone, antrenor Dinamo

120.000 de euro e salariul stagional al lui Andone. În iarnă, el ar putea pleca în Qatar, de unde are o ofertă de 4 ori mai avantajoasă

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

Cristian Săpunaru și-a anunțat RETRAGEREA în autocar! Distrus de eliminare, a transmis un mesaj în fața colegilor: „Îmi doream și eu asta”

Șoferii bulgari scapă de radar cu ajutorul unui dispozitiv de 10 lei care le face numărul de înmatriculare „invizibil”


Comentarii (17)
dika69  •  06 Decembrie 2010, 16:42

lasati antrenorul ca nu el este de vina jucatori pe care ii avem sunt de vina ca se gindesc cum sa plece, si daca vine ori ce antrenor nu mai face fata la ce echipa avem, doar citiva sut bunicei, in rest..

buzdugan21  •  06 Decembrie 2010, 13:55

vindut clubul la cineva care sa nu aiba nici o tangenta cu fratiorii becali,si sa nu mai fie nici un jucator la DINAMO,cu contract la ISM.

buzdugan21  •  06 Decembrie 2010, 13:49

poti ramane ANDO,poti pleca,poate venii cine ar veni,ca Dinamo tot prost va juca si tot prost va fi administrat clubul asta.Mii de suporteri dinamovisti stiu cum,cine si in ce hal e condus acest club.Venea omul ala de la Ploiesti sa ia clubul,dar cu asa mafioti si hiene pe langa club,ce sa mai te-astepti,s-a dus omul in treaba lui.ASTA NU MAI E CLUB DE FOTBAL,E CIRC,eu unul de asta sunt convins.Prea multi ani,prea multa rabdare ,an de an,aceleasi greseli de amatori(conducerea) si aceasi fratiori

Vezi toate comentariile (17)
Comentează