FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CSU CRAIOVA

VIDEO CU FAZA Compagno, aproape de un eurogol cu Universitatea Craiova » Cum a jucat când a fost lăsat tot meciul pe gazon

Andrea Compagno, atacantul de la FCSB, a fost aproape de un gol superb cu Universitatea Craiova, scor 3-0.

Articol de - Publicat duminica, 03 septembrie 2023 00:23 / Actualizat duminica, 03 septembrie 2023 01:27

Compagno a fost integralist cu CSU Craiova, s-a luptat cu apărarea adversă și și-a ajutat colegii prin poziționare, dar nu a marcat. A fost aproape în startul meciului, când a trimis cu capul în transversală, dar și în prelungirile partidei.

VIDEO. FCSB - CSU Craiova // Andrea Compagno, aproape de un gol de la mare distanță în prelungirile partidei

Compagno a primit mingea cu spatele la poarta adversă, l-a depășit pe Raul Silva din preluare și a trecut rapid jumătatea terenului. L-a observat ieșit mult pe portarul Laurențiu Popescu și a trimis pe lângă el de la aproximativ 40 de metri.

Mingea nu a fost suficient de plasată și s-a scurs ușor lângă poarta goală. În acest sezon, Compagno a reușit doar două goluri, unul cu CFR, scor 1-0, și unul cu Oțelul, scor 2-0.

VIDEO. Andrea Compagno: „Avem foarte multă încredere în noi”

Tavi Popescu, mesaj pentru Daniel Pancu: „Am fost șocat. Știu că are ceva cu mine din trecut”
FCSB - CSU CRAIOVA 3-0
FCSB pregătește lovitura pe piața transferurilor » Becali confirmă sosirea jucătorului de națională: „Vine luni”
FCSB

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring