FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - POLI IAŞI, VINERI, 20:30, ANTENA 1 ŞI LIVEVIDEO PE GSP.RO

Andrei Cristea e în pericol să rateze meciul cu Poli Iaşi

Andrei Cristea, Cristea, Dinamo

Articol de - Publicat miercuri, 21 aprilie 2010 00:00

Andrei acuză dureri puternice în zona muşchilor abdominali şi ar putea rata partida cu Poli Iaşi

Dinamo abia îşi încropeşte o echipă competitivă, după fuga celor cinci şi retrogradarea lui N'Doye şi Florin Bratu la echipa secundă. Încă o lovitură ar putea veni în ofensivă, golgeterul Andrei Cristea avînd probleme medicale.

Atacantul de 25 de ani acuză dureri puternice în zona muşchilor abdominali şi e incert pentru meciul cu Poli Iaşi, de vineri, de la ora 20:30, în direct la Antena 1. Ieri, Cristea s-a antrenat separat, făcînd doar alergări uşoare şi exerciţii de stretching, iar medicii speră să-l poată recupera pînă la partida cu moldovenii.

Soluţiile lui Ţălnar în cazul în care Andrei nu va putea intra din primul minut sînt Marius Niculae şi Claudiu Niculescu.

13 goluri şi cinci pase decisive a reuşit Andrei Cristea pentru Dinamo în cele 25 de partide jucate în Liga I, în acest sezon

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Gigi Becali și-a pulverizat jucătorul după Rangers - FCSB: „N-a contat! Dacă îl schimbam la pauză nu mai luam 2 goluri”
Europa League
Presa din Scoția a ironizat-o în 3 cuvinte pe FCSB după dezastrul cu Rangers
Ce urmează pentru FCSB în grupa de Europa League » CALCULELE, după rezultatele din etapa a treia: următoarele două meciuri sunt vitale pentru calificare

Cum arată un mic-dejun sănătos? O antrenoare născută în Siberia dă 3 variante simple: „Am văzut că aici nu prea se consumă”

Are peste 150 de medalii în România, dar se teme: „Mâncarea e scumpă, masajul e scump, sper să nu fiu nevoită să fac asta! Chiar cunosc pe cineva ...”