FOTBAL  »  Superliga  »  GSP LIVE

VIDEO EXCLUSIV Încă o problemă pentru clubul din SuperLiga » Au demis antrenorul, dar nu i-au dat banii: „Am apelat la căile legale”

Andrei Prepeliță (stânga) e liber de contract din septembrie 2024
Andrei Prepeliță (stânga) e liber de contract din septembrie 2024

Articol de - Publicat luni, 20 ianuarie 2025 13:08 / Actualizat luni, 20 ianuarie 2025 15:13

Invitat, azi, la GSP Live, Andrei Prepeliță, 39 de ani, a dezvăluit că fosta lui echipă, Gloria Buzău, nu i-a achitat nici acum clauza de reziliere. Conform surselor Gazetei, e vorba despre o sumă în jur de 50.000 de euro.

Prepeliță a fost pus pe liber la începutul lunii septembrie de Gloria Buzău, după ce tot el a promovat echipa în Liga 1. Cum buzoienii au decis să se despartă de antrenor, tot ei ar fi trebuit să-i achite clauza de reziliere.

S-a rezolvat » Aterizează în România în următoarele 24h și va semna cu Rapid: „Va fi apt după meciul cu Craiova”
RAPID
S-a rezolvat » Aterizează în România în următoarele 24h și va semna cu Rapid: „Va fi apt după meciul cu Craiova”

VIDEO. Andrei Prepeliță: „M-am îndreptat împotriva Gloriei Buzău, nu mi-au achitat clauza de reziliere”

„Am avut o înțelegere cu Gloria Buzău, privind clauza de reziliere, care nu mi s-a achitat. Și m-am îndreptat împotriva lor pe căile legale. Primul termen s-a amânat, acum așteptăm, e în curs de soluționare. Era o clauză în oglindă. Dacă plecam, achitam eu. Așa, trebuie să îmi achite ei mie.

[Sub 100.000 de euro?] Da, sub. [Cam pe la 50.000?] Sunt detalii din contract, confidențiale, nu le pot divulga”, a declarat Prepeliță, la GSP Live.

Sunt multe puncte puse în joc. Buzăul nu a arătat rău, nici cu Dinamo, nici cu CFR, nici cu Craiova. Au câștigat contra Iașiului, o echipă cu care se luptă pentru menținere. Acum, contra liderului U Cluj, au făcut un meci bun, la fel. Nimic nu e pierdut. E important cum vor gestiona meciurile rămase de jucat. În continuare au o șansă să se salveze, la fel ca toate echipele care vor ajunge în play-out

- Andrei Prepeliță

Haos la Buzău

Pe ultimul loc în Liga 1, Gloria Buzău are și probleme cu banii.

„Eu îmi doresc să aducem jucători, am discutat din noiembrie, am făcute liste, dar nu s-a mișcat nimic. Așa că mai bine întrebați «bașkanii» noștri ce vor să facă. Sincer, eu chiar am obosit. Discutăm, facem liste, vorbim despre jucători, dar nu facem nimic. Nu știu ce vor. Întrebați-i pe ei!

Avem și probleme financiare. Suntem neplătiți de ceva vreme. Ultima dată am fost plătiți pe octombrie. Parțial!”, acuza Eugen Neagoe la începutul anului.

Nu faptul că avem întârzieri e cea mai mare problemă, ci că nu avem unde să ne antrenăm. Mergem cu un autobuz... De obicei, mergem cu 14, centru – gară. Uneori mai schimbăm, luăm și autobuzul 16. Facem schimb. Mergem jumătate de oră, ne întoarcem jumătate de oră. Mergem undeva la țară să ne antrenăm.

Nu avem nimic! Amatorism e puțin spus! Sunt de departe cele mai grele condiții din cariera mea. Ar fi mai mult decât o minune dacă ne-am salva

- Eugen Neagoe, antrenor Gloria Buzău

Citește și:
Fostul arbitru din Liga 1 a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere de 60-80 milioane de euro” » Pregătește o BOMBĂ: „Lucrez la proiect, Hagi CEO!”
Special
Fostul arbitru din Liga 1 a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere de 60-80 milioane de euro” » Pregătește o BOMBĂ: „Lucrez la proiect, Hagi CEO!”
Se lucrează într-un ritm uluitor la Stadionul Dinamo: arena din Ștefan cel Mare este deja 50% demolată » GSP a intrat pe șantier
Special
Se lucrează într-un ritm uluitor la Stadionul Dinamo: arena din Ștefan cel Mare este deja 50% demolată » GSP a intrat pe șantier
FCSB se mută la Craiova » Decizia oficialilor campioanei
Superliga
FCSB se mută la Craiova » Decizia oficialilor campioanei
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
Stiri extrasport
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
„Dacia Duster pentru bogați”. Noul SUV a atras atenția VIDEO&FOTO
Profit.ro
„Dacia Duster pentru bogați”. Noul SUV a atras atenția VIDEO&FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează