FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC BOTOȘANI 2-0

Antrenorul lui FC Botoșani a găsit cauza înfrângerii cu FCSB + Un jucător criticat: "Azi a gafat"

Costel Enache // Foto: Ionuț Tabultoc / Gazeta Sporturilor

Articol de GSP - Publicat duminica, 27 august 2017 23:03

Costel Enache, antrenorul lui FC Botoșani, a găsit cauza înfrângerii din meciul cu FCSB, scor 0-2, însă se declară mulțumit de jucătorii săi.

"Am un sentiment de regret. Consider că am fost puțin naivi. Am tratat lejer ocaziile pe care ni le-am creat. Eficiența și-a spus cuvântul, aici a fost diferența. Învățăm dintr-o înfrângere. Am fost conștienți de potențialul adversarului, am încercat să evităm loviturile libere din apropierea careului.

Sunt mulțumit de cum am început campionatul, chiar dacă rămâne frustrarea rezultatului de astăzi. Noi muncim mult și suntem serioși. Trebuie să rămânem echilibrați. Ne știm statutul, știm cine suntem, știm cu cine am jucat", a declarat Costel Enache la Look tv.

"N-am fost așa de determinați și ne-au lipsit și mulți jucători. Scorul de 2-0 la pauză a fost destul de sever. Astăzi portarul nostru a gafat. În alte rânduri ne-a scos. Puteam obține mai mult azi. Steaua nu m-a impresionat ca joc. Am avut și noi câteva șanse de a marca" Cornel Șfaițer

5.814 de spectatori
au asistat la această partidă

CLASAMENT

clasament

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring