FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - FCSB 0-2

ASTRA - FCSB 0-2 // EXCLUSIV Motivul pentru care Denis Alibec nu a fost titular cu FCSB! Atacantul s-a operat în secret

Denis Alibec

Articol de GSP - Publicat luni, 18 martie 2019 15:38

Denis Alibec a jucat doar 20 de minute în meciul pierdut de Astra pe teren propriu, 0-2 cu FCSB.

Deși se anunța cel mai periculos om pentru poarta celor de la FCSB, Denis Alibec, 28 de ani,  nu a fost titularizat de antrenorul Costel Enache.

Denis Alibec nu era apt 100% pentru a juca în meciul contra celor de la FCSB. Deși se știa că atacantul a avut probleme medicale din cauza unei infecții la o unghie, potrivit informațiilor GSP.RO, atacantul a avut o accidentare la meniscul drept. Vârful s-a operat în secret și stabilise cu antrenorul Costel Enache să nu joace.

Fotbalistul a revenit la antrenamentele echipei la începutul săptămânii trecute, iar la ora meciului era la 70% din capacitate. Acesta urma să reintre în echipa Astrei în etapa a 3-a din play-off, după pauza pentru meciurile naționale. Totuși Alibec a jucat în meciul cu FCSB, în minutul 70, dorind să forțeze ca urmare a faptul că FCSB conducea cu 2-0.

Click AICI pentru statistici din Liga 1 și clasamente play-off / play-out!

4goluri în 20 de meciuri are Alibec în acest sezon de Liga 1

Ovidiu Ioanițoaia: „Acest Astra-FCSB 0-2, afirm doar că el mi-a lăsat impresia, vecină cu certitudinea, că Astra nu și-a apărat fair șansele”

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!