FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - STEAUA, DUMINICĂ, ORA 18:00, DIGISPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Bişniţarii dau cu un milion biletul la U Cluj - Steaua! 3500 de clujeni vin la meci, 200 de stelişti sînt pe stadion!

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 iulie 2010 00:00

Interes imens la Alba Iulia pentru jocul Stelei cu Universitatea Cluj. Cu o oră înainte de meci, aproape 2000 de fani erau deja în stadion.

La partidă sînt aşteptaţi aproximativ 3.500 de suporteri ardeleni, care au făcut deplasarea de la Cluj în această dimineaţă.

Doar bişniţarii mai au bilete, pe care le comercializează cu 100 de lei, de 4 ori mai mult decît costa un bilet la tribuna I la casele de bilete.

Capacitatea stadionului din Alba Iulia este de 7000 de locuri.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”