FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - U CLUJ 1-1

Concluziile lui Bogdan Mitrea, după punctul in extremis scos de U Cluj: „A fost un joc permisiv. E un rezultat echitabil”

Oțelul Galați și U Cluj au remizat, scor 1-1, într-o partidă din runda cu numărul 5 din Superliga. Bogdan Mitrea (35 de ani), stoperul ardelenilor, s-a arătat mulțumit de punctul obținut în ultimele minute de „studenți”.

Articol de - Publicat sambata, 12 august 2023 21:14 / Actualizat sambata, 12 august 2023 21:43

Fundașul central al lui U Cluj a spus că trupa de pe Cluj Arena este mulțumită cu acest punct, având în vedere că elevii lui Toni Petrea au egalat la unu în minutul 90, când Nistor a transformat un penalty.

Antrenor schimbat în Superligă? Fanii i-au cerut demisia chiar în timpul meciului
Oțelul - U Cluj

Bogdan Mitrea, după Oțelul - U Cluj: „A fost un joc permisiv, bun ca intensitate”

„Având în vedere că am egalat în final și am alergat după egalare putem spune că e un punct câștigat în deplasare, muncit, împotriva unei echipe puternice, arțăgoase, care are un stil de joc mai direct, de luptă.

Una peste alta, rămânem cu partea pozitivă. Am câștigat un punct și mergem mai departe. Au fost ocazii și de alta, per total un meci disputat.

A fost un joc permisiv, bun ca intensitate. E un rezultat echitabil. Având în vedere că am jucat numai în deplasare, nu e perfect că am luat numai 6 puncte din primele 5 meciuri. Avem de muncă, dar trebuie să luăm partea pozitivă.

Încercăm să creăm un grup împreună cu antrenorul nostru, suntem toți împreună și am început un drum. Dacă ar fi soluția ideală să aducem 15-20 jucători mereu și să îi punem să joace împreună, atunci ar face toată lumea asta.

Omogenitatea ne lipsește în momentul de față. Consider că după meciul cu Rapid au fost mai multe lucruri pozitive în jocul nostru. Sunt convins că vom arăta din ce în ce mai bine.

Urmează derby-ul cu CFR în care ne vom motiva cu siguranță”, a declarat Mitrea, la microfonul Digi Sport.

Cristiano Bergodi le-a făcut fanilor o promisiune înaintea derby-ului cu Petrolul: „La asta să se aștepte!” + Noutate în lot: „E bun, ne poate ajuta”

Contestat de fani, Toni Petrea a dezvăluit discuția cu șefii: „Nicio problemă! Eu nu țin de scaun”

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!