FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - FCSB

FOTO Coechipierii nu l-au uitat pe Chiricheș. Ce s-a întâmplat la meciul cu Sepsi

Sepsi - FCSB/ foto: Raed Krishan (GSP) +38   FOTO
Sepsi - FCSB/ foto: Raed Krishan (GSP)

Articol de , , - Publicat miercuri, 24 aprilie 2024 23:49 / Actualizat miercuri, 24 aprilie 2024 23:53

Sepsi - FCSB. Roș-albaștrii nu l-au uitat pe Vlad Chiricheș, accidentat la mână la meciul cu Rapid, scor 2-2.

Coman a deschis scorul cu Sepsi în minutul 9 și i-a dedicat golul lui Vlad Chiricheș. I-a luat tricoul și l-a arătat spre cameră, apoi l-a luat în horă. Colegii lui Coman au venit să sărbătorească cu el și în mijlocul lor au avut și tricoul lui Chiricheș, ca și cum acesta ar fi fost alături de ei.

+34 FOTO

Vlad Chiricheș, absent cel puțin o lună

Vlad Chiricheș s-a accidentat la cot în prima repriză a derby-ului cu Rapid (2-2). Iar veștile nu sunt bune. Înlocuit de antrenorul Elias Charalambous în minutul 42, fundașul central al FCSB va absenta cel puțin o lună!

Gigi Becali, a vorbit și el despre absența acestuia: „Chiricheș, patru săptămâni. Păcat, asta e, îmi pare rău de el. S-a antrenat foarte bine, deja era o soluție, am câștigat patru meciuri cu el, e mare lucru”.

Accidentarea l-ar putea costa pe Chiricheș o posibilă participare la Euro 2024, cu echipa națională. Își exprimase public dorința de a merge la turneul final din Germania, apoi a venit cu clarificări prin intermediul cărora a precizat că nu a vrut să preseze stafful condus de selecționerul Edward Iordănescu.

SEPSI - FCSB. Suporterii roș-albaștri au început să strige ”Campionii, Campionii”, după ce Florinel Coman a deschis scorul la Sfântu Gheorghe

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”