FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FARUL 0-2

Constantin Budescu îi compătimește pe dinamoviști: „E păcat pentru ei! Și eu am fost încurcat”

Farul s-a impus 2-0 în deplasarea cu Dinamo. Constantin Budescu, marcatorul primului gol, îi compătimește pe adversarii obligați să joace frecvent pe gazonul de pe „Arcul de Triumf”. +25   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 22 septembrie 2023 23:18 / Actualizat vineri, 22 septembrie 2023 23:18

Au intrat cu furcile pe teren, la pauza meciului Dinamo - Farul » Scenele din alte vremuri derulate pe „Arcul de Triumf”
DINAMO - FARUL

Constantin Budescu, după Dinamo - Farul 0-2

„Este o victorie importantă, după o perioadă destul de lungă. Și meciul trecut, acasă cu FCSB, meritam mai mult. Important e că am câștigat cele 3 puncte azi. În prima repriză am avut ceva ocazii. După ce am luat roșu a fost foarte greu. E un teren dificil, o adversară bună. Ne-au pus multe probleme.

E destul de greu să joci pe un asemenea teren. Mai ales pe mine mă încurcă. E păcat, mai ales pentru cei de la Dinamo. Ei au mai multe meciuri de jucat aici.

Trebuia să vină acest lucru. Sperăm să marcăm și meciurile următoare, deja am pierdut foarte multe partide. Este o oarecare presiune, dar sunt și astfel de momente în viața unei echipe. Trebuie să trecem peste”, a spus Constantin Budescu la la Prima Sport.

Întrebat despre criticile primite din cauza kilogramelor în plus, Budescu a spus: „N-am ce să vorbesc cu ei. Vorbesc doar cu oamenii din club, îmi fac treaba aici. Nu mă interesează, cam atât. Nu prea le bag în seamă”.

VIDEO. Peste 4.000 de suporteri dinamoviști fac spectacol pe Arcul de Triumf la meciul cu Farul

Kyros Vassaras a decis arbitrul meciul dintre Sepsi și FCSB! A fost gafeorul sezonului trecut în SuperLigă

Se mută pe un stadion neomologat pentru Superligă: „Aici nu s-a desfășurat de mult timp un meci de Liga 1!”

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”