FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI

Constantin Budescu, primul mesaj după accidentare: „Ne revedem curând!”

Constantin Budescu (33 de ani) a oferit prima declarație după accidentarea suferită în prima repriză a meciului FC Voluntari - Farul, scor 1-0, din etapa #3 a play-off-ului Ligii 1. // foto: Cristi Preda

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 aprilie 2022 16:24 / Actualizat duminica, 03 aprilie 2022 17:10

Fotbalistul ilfovenilor a părăsit terenul pe targă după doar 34 de minute de joc. Fără să fie lovit de vreun adversar, acesta s-a prăbușit pe gazon, acuzând dureri la piciorul stâng.

Ajuns la spital, medicii i-au pus un diagnostic dur, care îl poate face să își încheie cariera: ruptură de tendon.

Pentru Budescu urmează acum intervenția chirurgicală de la începutul săptămânii viitoare, dar și o recuperare de cel puțin 6 luni.

MM Stoica, mesaj pentru Budescu, după accidentarea suferită de fotbalist: „Îl așteptăm la noi”
ACCIDENTARE

Budescu, optimist după accidentare: „Ne revedem curând!”

Constantin Budescu a transmis primul mesaj după accidentarea suferită la partida de sâmbătă seara. Mijlocașul le-a mulțumit fanilor pentru susținerea acordată prin intermediul unei postări pe contul său de Instagram.

„Salutare, mulțumesc tuturor pentru mesaje, mulțumesc pentru gândurile bune! Din păcate trebuie să iau o pauză din cauza acestei accidentări, dar ne revedem curând. Multă sănătate, vă îmbrățișez cu drag!”, a fost mesajul lui Budescu pentru fani.

VIDEO Constantin Budescu, declarații după partida cu Rapid: „Dacă promovează, aș vrea să merg la Petrolul de la anul”

Citește mai multe știri

Interviu cu Bănel Nicoliță, partea a IV-a » Mărturisiri dureroase: „Impresarul m-a nenorocit! Mi-a încheiat cariera la 31 de ani, e regretul vieții mele”

10 momente demne de menționat după primul meci oficial jucat de Rapid pe noua arenă din Giulești

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring