FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - FCSB 0-1

CRAIOVA - FCSB 0-1 // Andrei Ivan: „Au avut un singur șut pe poartă și au câștigat”

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 septembrie 2019 23:52

Andrei Ivan (22 de ani, atacant) a vorbit după Craiova - FCSB 0-1 și a afirmat că victoria roș-albaștrilor nu a fost una meritată.

În seara asta au avut un singur șut pe poartă și au câștigat. Nici noi n-am avut, dar ocaziile mai mari ale noastre au fost. A fost mai mult un joc tactic și s-a jucat mult pe contraatac”, a spus Ivan la TV Digi Sport.

Ivan a vorbit și despre faza din minutul 57, la scorul de 0-0, când a căzut în careul vicecampioanei României la un duel cu Iulian Cristea.

I-am luat fața lui Cristea și mi-a dat peste picioare. A fost penalty. Mie mi s-a spus că n-a văzut tușierul”, a mai spus Andrei Ivan.

VEZI ȘI:

Vezi AICI toate detaliile de la Craiova - FCSB

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!