FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - OȚELUL

VIDEO Cristian Munteanu le-a făcut o promisiune jucătorilor, după Rapid - Oțelul

Cristian Munteanu, în Giulești/ foto Ionuț Iordache (GSP)
Cristian Munteanu, în Giulești/ foto Ionuț Iordache (GSP)

Articol de , , - Publicat sambata, 13 decembrie 2025 23:51 / Actualizat duminica, 14 decembrie 2025 00:13

Cristian Munteanu, președintele Oțelului, a analizat victoria cu Rapid, scor 2-0, din etapa #20 a Superligii. Pentru gălățeni urmează meciul cu FC Argeș, ultimul al anului.

Cristian Munteanu a transmis că jucătorii își vor primii restanțele financiare înainte de sărbători. Paul Iacob, marcatorul golului de 2-0 în Giulești, declarase anterior să așteaptă salariile pe care clubul gălățean nu le-a onorat.

VIDEO. Ce a declarat Cristian Munteanu, după victoria Oțelului cu Rapid

„M-am bucurat foarte tare, m-am descătușat și mi-am iritat corzile vocale. Sunt foarte fericit, echipa a jucat extraordinar. Oțelul a controlat jocul de la început la final. Ăsta e jocul nostru.

Avem fotbaliști cu calitate individuală, cărora le place mingea. Nu se fereau, nu fugeau de minge. Au fost preocupați să construiască. O victorie importantă, am câștigat în fața liderului. Rapid nu e întâmplător pe poziția pe care este.

Mai sunt meciuri de jucat pentru a ne exprima dacă ne dorim în play-off, dar avem încredere că avem o echipă bună și putem îndeplini orice obiectiv.

Avem ceva restanțe financiare, se vor rezolva săptămâna viitoare. Avem de încasat, avem de unde să încasăm. Așa că sunt sigur că se vor rezolva toate problemele săptămâna viitoare. Era un contract care nu s-a mai onorat. Anul acesta ne-am făcut bugetul fără suma de bani de la combinat. Așteptăm să vedem ce se va întâmpla în următoarea perioadă.

Majoritatea echipelor fac schimbări, dar nu multe în iarnă. Piața nu e așa de bogată. Vom face ș noi ceva schimbări în iarnă. Mi-aș dori să mai iau doi jucători cu bani și să ne batem.

Lameira e jucătorul nostru, prezintă interes pentru un club din străinătate. Dar mai avem o finală, nu am luat o decizie. După meciul cu Argeș ne vom așeza la masă și vom lua o decizie”, a declarat Cristian Munteanu, la zona mixtă.

Clasamentul din Superliga

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (1)
sport66
sport66  •  14 Decembrie 2025, 08:27

nu pot trece cu vederea DORINEL MUNTEANU..a lasat echipa..s-a fisticit...si-a aratat caracterul...acum o i-a de la capat..a tremurat din cauza banilor..asa a facut si NELUTU SABAU..a tremurat,vai ce se intimpla..numai pot..dau inapoi..ma resemnez...un barbat adevarat sta la echipa..nu tremura in pijamale...a supravituit otelul ? da...ucluj moare? nuuuuu...fricosii...SABAU... si D.MUNTEANU...CIND ALEGI ANTRENORI..UITA-TE IN CV...SA VEZI DACA RESPECTA CONTRACTUL...NU FUGE...NU TREMURA...

Vezi toate comentariile (1)
Comentează