FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - CHINDIA 1-0

Fotbaliștii Chindiei l-au scos din minți pe Săndoi: „Sunt foarte supărat pe ei”

Emil Săndoi
Emil Săndoi

Articol de GSP - Publicat vineri, 25 februarie 2022 22:35 / Actualizat vineri, 25 februarie 2022 23:11

CS Universitatea Craiova a învins-o pe Chindia Târgoviște, scor 1-0. Emil Săndoi, antrenorul dâmbovițenilor, a comentat înfrângerea suferită de echipa sa.

CSU Craiova și Chindia Târgoviște, cu gândul la Ucraina » Mesajul comun afișat înaintea meciului
CSU Craiova - Chindia

„Am început puțin ezitant jocul, îmi pare rău că am luat gol la o fază nepermisă. O centrare de pe linia de tușă, trebuia să o blocăm, iar Gustavo nu avea voie să apară în 3 metri singur. O greșeală pe faza defenisvă și vedeți că ne costă. Am avut o a doua repriză pe care cred că am dominat-o.

Ne-am creat și mai multe ocazii de a marca. A fost ocazia lui Chunchukov, a lui Popadiuc, ocazia lui Dulca din poziție de singur cu portarul. Nu mai vorbesc de ocazia lui Iacob. Era cu poarta goală. Trebuie să înscrii de acolo, mai ales că Iacob are o tehnică foarte bună. Trebuia să interpreteze altfel faza.

Trebuie să anticipezi, a fost un duel aerian câștigat de jucătorul nostru, trebuie să simţi mingea. Trebuia să se întoarcă mai repede cu fața la minge, să îl prindă în altă poziție. Mă rog, sper ca data viitoare să nu se mai întâmple”, a declarat Emil Săndoi la flash-interviu.

Emil Săndoi: „Sunt foate supărat pe băieți”

Tehnicianul Chindiei a ținut să îi critice pe jucătorii săi pentru modul cum irosesc șanse de a acumula puncte și a urca în clasament.

„Per total, cred că am fi meritat un rezultat de egalitate. Nu vreau să supăr pe cineva. Știți că sunt din Craiova, îi respect, dar cred că după aspectul jocului am fi meritat cel puțin un rezultat de egalitate. E adevărat că acum pe final a mai avut Craiova o bară, dacă mă gândesc la ocaziile de gol e un plus pentru noi. Sunt foarte supărat.

E adevărat, au fost niște greșeli și etapa trecută, cu FC Botoșani. Dacă ni se dă penalty și cartonaș roșu pentru ei în minutul opt, gestionam altfel partida. A fost o greșeală flagrantă împotriva noastră. În rest, sunt foarte supărat pe băieți, pentru că ne trec niște puncte printre degete, pierdute din cauza unei naivități sau a lipsei de experiență”, a concluzionat Săndoi.

CSU Craiova și Chindia Târgoviște, cu gândul la Ucraina

Lumea sportului reacționează prin propriile mijloace în fața războiului crunt declanșat de Vladimir Putin pe teritoriul Ucrainei. CS Universitatea Craiova și Chindia Târgoviște au afișat mesajul „Nu războiului”, atât în limba engleză, cât și în ucraineană. Gestul a fost salutat de cei peste 5.000 de spectatori de pe arena „Ion Oblemenco”.

Citește alte știri din Liga 1:

Ce se întâmplă cu banderola la Dinamo » Stoican a stabilit cine va fi căpitan cu Rapid

Un club din Liga 1 e gata să-l ia pe Keșeru: „Îl aștept cu brațele deschise”

Isterie în Turcia, la prezentarea lui Mourinho la Fenerbahce! » Lusitanul a venit pe mare și a vorbit în fața a 45.000 de oameni: „Voi mă iubiți înainte de victorii”
Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!