FOTBAL  »  Superliga  »  TRICĂ SPRE ANDONE

"Dă-l afară pe Fabbiani!"

Articol de - Publicat vineri, 11 aprilie 2008 00:00

Mijlocaşul a fost exasperat de faptul că atacantul argentinian a pierdut toate mingile în prima repriză şi a cerut să nu-l mai vadă pe teren.

În minutul 30, după ce Fabbiani a pierdut o minge, Trică a venit nervos înspre propria bancă de rezerve şi i-a urlat tehnicianului lui CFR: "Nea Ando, dă-l afară! Scoate-l că e praf, pierde toate mingile!". Andone n-a avut nici o replică pentru Trică, însă imediat i-a spus lui Dubarbier să iasă la încălzire.

Pe întreaga durată a primei reprize, "principalul" oaspeţilor a fost nemulţumit de prestaţia atacantului argentinian, căruia i-a reproşat aproape la fiecare fază rezolvările pe care acesta le găsea. Fabbiani n-a marcat pentru CFR în ultimele 8 etape de campionat, ultima reuşită datînd din 23 februarie, de la victoria cu U Craiova (4-1). În schimb, el a adunat deja 9 cartonaşe galbene. Pînă la final el va fi suspendat după fiecare avertisment pe care îl va încasa.

2,2 milioane de euro a costat Fabbiani, record pentru achiziţiile realizate de echipele din Liga I

Becali, atac indirect la echipa de la care a transferat jucătorul: „Nu s-a mai antrenat așa, a făcut febră” + Fotbalistul care l-a cucerit: „Nici Mbappe nu-l scoate din echipă!”

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda