FOTBAL  »  Superliga  »  ANUNȚ

De ce a lipsit Ștefan Iovan de la înmormântarea lui Emeric Ienei și de la lansarea filmului lui Loți Boloni: „Abia am putut să îmi anunț colegii că nu pot să mai vin”

Ștefan Iovan +19   FOTO
Ștefan Iovan

Articol de - Publicat joi, 20 noiembrie 2025 12:39 / Actualizat joi, 20 noiembrie 2025 12:59

Legendarul fotbalist și antrenor român Ladislau Boloni (72 de ani) și-a lansat miercuri filmul documentar „Boloni - legenda care ne leagă”, iar de la eveniment a lipsit Ștefan Iovan (65 de ani), căpitanul Stelei în finala Cupei Campionilor Europeni, cel care nu a fost nici în urmă cu două săptămâni la înmormântarea lui Emeric Ienei, la Oradea.

Iovan a suferit o intervenție chirurgicală în urmă cu două săptămâni, iar miercuri seara, înainte de evenimentul care a avut loc la cinematograful din Mall Băneasa acesta s-a simțit brusc rău.

Absența acestuia de la lansarea de miercuri, precum și de la înmormântarea lui Ienei a surprins pe mulți, însă fostul jucător al Stelei a explicat ce anume s-a întâmplat și care au fost motivele pentru care a lipsit.

Ștefan Iovan a avut probleme de sănătate în ultimele săptămâni

„Voi mă știți pe mine că Steaua ’86 este ca și familia mea. Mi-a părut rău că nu am putut să fiu prezent la înmormântarea lui nea Imi, dar și la lansarea filmului pentru Loți. Însă, am avut probleme de sănătate, iar sănătatea, cu toată dragostea pentru colegii mei, trebuie să o pun pe primul plan.

În urmă cu puțin timp am suferit o intervenție stomatologică și chiar nu puteam să ies din casă, deoarece trebuia să îmi protejez gura. Operația o suferisem recent, iar la Loți mi s-a întâmplat ceva ce sper să rezolv azi, când mă voi duce la spital ca să îmi fac analize.

Nu știu de la ce, dar în timp ce mă îmbrăcam să merg la evenimentul lui Loți a început să mi se facă rău și să mă simt destul de rău. Mi-a scăzut tensiunea și a început să mă doară rău stomacul. Abia am putut să îmi anunț colegii că nu pot să mai vin la eveniment.

În dimineața asta mă simt mai OK, dar după-amiază vreau să mă duc la spital să îmi fac niște analize. Nu știu care au fost cauzele acestei căderi de tensiune și cea naiba am la stomac. Din aceste motive am lipsit de la cele două evenimente”, a spus Ștefan Iovan, citat de prosport.ro.

Imagini de la lansarea filmului lui Ladislau Boloni/ FOTO: Cristi Preda (GSP)
Imagini de la lansarea filmului lui Ladislau Boloni, Gică Hagi, alături de Boloni/ FOTO: Cristi Preda (GSP)
Imagini de la lansarea filmului lui Ladislau Boloni/ FOTO: Cristi Preda (GSP)
Imagini de la lansarea filmului lui Ladislau Boloni/ FOTO: Cristi Preda (GSP)
Imagini de la lansarea filmului lui Ladislau Boloni/ foto Cristi Preda (GSP)
+14 FOTO
Citește și:
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Superliga
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (1)
dragos23
dragos23  •  20 Noiembrie 2025, 13:09

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează