FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

Debut cu stîngul pentru FC Botoșani! A fost învinsă de campioana Albaniei în primul amical din Austria!

Articol de - Publicat miercuri, 17 iunie 2015 09:41

FC Botoșani a pierdut primul meci amical disputat în cantonamentul din Austria cu scorul de 1-2.

Botoșănenii au întîlnit campioana Albaniei, Skënderbeu Korçë, echipă ce va intra în turul II preliminar al Champions League.

Rezultatul final a fost stabilit încă din prima repriză, dupa ce Mateus Lima a deschis scorul în minutul 29.

Peste numai 10 minute, Progni a majorat scorul la 2-0, însa FC Botoșani avea să reducă din diferență pînă la pauză prin fundașul Florin Plămadă.

Albanezii au dominat repriza secundă, însă nu au mai reușit să marcheze și nici FC Botoșani nu a putut înscrie golul egalizator.

Următorul meci amical va avea loc azi, începînd cu ora 19:00, atunci cînd elevii pregătiți de Leo Grozavu vor întîlni MTK Budapesta.

Fosta gimnastă Ana Porgras, triunghi amoros la Survivor? Ce dezvăluiri face câștigătorul: „Mi-a propus un joc”
Stiri extrasport
„Tricolorul” pe care Cornel Dinu îl consideră un intrus la Euro: „Nu știu de ce mizează în continuare pe el”
Nationala
3 lucruri cu care nu s-a putut acomoda camerunezul sosit de 3 ani în România: „Vă spun ce aș schimba”

Rafael van der Vaart, dialog cu GSP: „România? Mai bine întâlneam Spania sau Germania” » „Tricolorul” care l-a impresionat

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda