FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FCSB

Fostul jucător de la FCSB nu o vrea pe Dinamo în Ghencea: „Nu are ce să caute pe stadionul meu!”

Bănel Nicoliță (40 de ani) a avut o reacție vehementă cu privire la posibilitatea ca Dinamo să fie gazdă în Ghencea în meciul cu FCSB, din etapa cu numărul 4.
Bănel Nicoliță (40 de ani) a avut o reacție vehementă cu privire la posibilitatea ca Dinamo să fie gazdă în Ghencea în meciul cu FCSB, din etapa cu numărul 4.

Articol de - Publicat duminica, 06 iulie 2025 19:05 / Actualizat luni, 07 iulie 2025 05:07

Bănel Nicoliță (40 de ani) a avut o reacție vehementă cu privire la posibilitatea ca Dinamo să fie gazdă în Ghencea în meciul cu FCSB, din etapa cu numărul 4.

Meciul dintre Dinamo și FCSB (2-3 august) nu se va putea juca pe Arena Națională din cauza unui festival care va avea loc pe cel mai mare stadion al țării în perioada respectivă. Pentru ca meciul să nu se joace pe „Arcul de Triumf”, cu o asistență redusă, dinamoviștii iau în calcul să închirieze stadionul Steaua pentru această partidă.

A început infernul pentru FCSB » Număr uluitor de meciuri până la finalul verii
FCSB
A început infernul pentru FCSB » Număr uluitor de meciuri până la finalul verii

„Căutăm soluții pentru a da posibilitatea cât mai multor suporteri să fie prezenți la un astfel de meci”, a spus Andrei Nicolescu, președintele lui Dinamo.

Bănel Nicoliță nu o vrea pe Dinamo gazdă în Ghencea: „N-are ce să caute acolo!”

Fostul jucător de la FCSB nu o vrea pe Dinamo în Ghencea: „Nu are ce să caute pe stadionul meu!”
Bănel Nicoliță

Bănel Nicoliță, care a jucat pentru FCSB între 2005 și 2011, nu vrea sub nicio formă să o vadă pe Dinamo gazdă pe stadionul din Ghencea.

„FCSB poate să joace în Ghencea, însă Dinamo n-are ce să caute acolo! Am jucat în Ghencea, nu are cum să joace Dinamo pe stadionul meu! Niciodată! Asta e... ce să facem?”, a spus Bănel Nicoliță, conform sport.ro.

În primă fază, dinamoviștii voiau ca meciul să fie inversat, iar FCSB să fie gazdă. S-au lovit, însă de refuzul campioanei.

„Și eu mi-aș dori să fie 25 de grade afară, dar e caniculă. Nu se poate. Dintr-un motiv simplu: noi nu vrem să jucăm meciul de acasă în Ghencea, ci pe stadionul pe care suntem obișnuiți să jucăm. Dacă Dinamo vrea, le fac o sugestie: pot să joace ei ca gazde în Ghencea. Este același meci. Și Rapid a jucat gazdă în Ghencea. De ce s-ar juca FCSB - Dinamo în Ghencea și nu s-ar putea juca Dinamo - FCSB tot în Ghencea? A fost casa noastră, nu mai este”, a spus Mihai Stoica.

Citește și:
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Superliga
ȘOC la FRF, după dezvăluirile Gazetei » Răzvan Burleanu își dă afară „mâna dreaptă”
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame mare. Și nu mint!”
Special
Imagini de la casa unde a copilărit Ion Țiriac: „La început am făcut foame mare. Și nu mint!”
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Stiri extrasport
Două cutremure masive au devastat Venezuela » Imagini înfiorătoare de pe stadioane: meciuri oprite de urgență
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Scandal MONDIAL! Jurgen Klopp a părăsit interviul când i s-a pus întrebarea
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Profit.ro
FOTO Stațiune din România revitalizată. Investiții de aproape 47 de milioane de lei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (23)
forumeer
forumeer  •  18 Iulie 2025, 18:03
Postat de vineriseara pe 07 Iulie 2025, 16:29

***

Mai incearca o data :))

vineriseara
vineriseara  •  07 Iulie 2025, 16:29
Postat de forumeer pe 07 Iulie 2025, 10:15

Fan al insolventilor care pagubesc statul roman cu zeci de milioane de euro, imi explici de ce e emblema Stelei pe scaunele de la T1 ale stadionului? De ce nu e emblema lui dinamo, spre exemplu?

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Holmes
Holmes  •  07 Iulie 2025, 11:02

De ce nu Cluj arena? Daca tot vrea Dinamo sa fie cat mai multi suporteri la meci.

Vezi toate comentariile (23)
Comentează