FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - RAPID 0-1

Dinu Gheorghe l-a anunţat pe Şumudică: "Descurcă-te cu ce ai!"

Articol de - Publicat luni, 30 august 2010 00:00

Dinu Gheorghe i-a transmis lui Şumi că nu va mai veni nici un atacant pînă în iarnă, cînd va încerca să-l repatrieze pe Mazilu.

Şumudică a primit o veste proastă zilele trecute. Deşi spera să-i mai fie adus încă un vîrf, antrenorul a aflat că trebuie să se mulţumească doar cu cele pe care le are acum la dispoziţie. Preşedintele executiv al giuleştenilor, Dinu Gheoghe, l-a anunţat pe tehnician că nu mai sînt bani de transferuri: "Şumi, descurcă-te cu ce ai! Pînă la iarnă nu ne mai putem permite să aducem pe nimeni".

Vestea nu i-a picat bine antrenorului de 39 de ani, mai ales că Vargas Cassio (26 de ani), adus de la Leiria pentru 700.000 de euro, continuă să dezamăgească. La Sibiu, cu Mediaş (1-0), a "reuşit" ratarea etapei, şutînd în portar din 4 metri! În afara brazilianului, în ofensivă Şumudică mai are patru variante: Herea, reprofilat din mijlocaş, plus tinerii Sburlea, Răduţă şi Dobroiu.

"Avem atacanţi suficienţi, de ce să mai aducem? Herea, Cassio, Răduţă şi Sburlea sînt suficienţi"
Dinu Gheorghe, preşedinte executiv Rapid

Au pus ochii pe Mazilu
În pauza de iarnă, rapidiştii vor să dea lovitura şi să-l readucă în Grant pe Ionuţ Mazilu (28 de ani), care va intra în decembrie în ultimul an de contract cu ucrainenii de la Dnepr. De ce mutarea ar urma să se facă abia după tur? Pentru că Rapid va primi atunci 1,3 milioane de euro, din drepturile TV. "Vamă" intenţionează să folosească o parte din această sumă pentru a-l legitima pe Mazilu. Vîrful de 28 de ani s-a săturat de Ucraina şi ar agrea o revenire în România pentru a fi alături de familie.

3,7 milioane de euro a încasat Rapid în schimbul lui Mazilu în ianuarie 2008. Atacantul are acum un salariu anual de 500.000 de euro

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Anunță un sponsor nou imediat după FCSB - Petrolul: „Sunt discuții avansate. Vor primi bonus de victorie pentru acest meci!”
Gigi Becali a făcut praf un jucător, apoi s-a răzgândit și a criticat arbitrajul » Ce arată imaginile de la cel mai încins moment al jocului

Povestea de film a unui fotbalist născut la Aiud, ajuns antrenor la Galatasaray, Dinamo Tbilisi și Lokomotiv Moscova! » A dispărut după singurul meci la care a asistat Stalin în tribune și se spune că ar fi fost executat

Medaliata cu argint de la Jocurile Olimpice i-a lăsat muți de uimire! A venit cu o rochie transparentă la „Săptămâna modei”