FOTBAL  »  Superliga  »  FARUL - HERMANNSTADT

Jucătorul Farului, exasperat: „Mai bine nu mai marchez, că mereu facem egal”

Andrei Artean

Articol de - Publicat sambata, 11 noiembrie 2023 23:34 / Actualizat sambata, 11 noiembrie 2023 23:48

Farul - Hermannstadt 1-1. Andrei Artean, marcatorul echipei lui Gică Hagi, a fost extrem de supărat la finalul partidei.

Artean a marcat în 3 din ultimele 3 meciuri în care a jucat și toate s-au terminat la egalitate: Farul - UTA 2-2, Farul - Botoșani 1-1, Farul - Hermannstadt 1-1. „Mai bine nu mai marchez, că în ultimele 3 meciuri în care am marcat am făcut egal”, a spus mijlocașul după remiza cu sibienii.

Hagi, furios după meci! A văzut ROȘU direct și l-a „fugărit” pe arbitru pe teren!
FARUL - HERMANNSTADT

„Noi la început ori câștigat, ori pierdeam. Acum facem numai egaluri. Trebuia să îi batem. Am fost mai buni în prima repriză, în a doua am mai scăzut, dar nici ei nu au avut ocazii. Poate ține și de încredere. Lucrăm mult fazele fixe, Budi e executant foarte bun, unde îi spun să bată, acolo dă”, a mai declarat Artean.

Artean: „Nu mă așteptam să fiu convocat”

Artean a vorbit și despre convocarea în premieră la echipa națională. „Nu mă așteptam să fiu convocat, e o mândrie pentru mine. Îmi doream foarte mult asta. E o încununare a muncii tale. Chiar nu m-am așteptat. A fost o perioadă în care am avut rezultate mai bune cu Farul și nu eram chemat.

Chiar dacă atunci mă așteptam nu am fost chemat. Acum e bucuria parcă și mai mare decât ar fi fost atunci. Stau la masă cu Băluță mereu și i-am zis că am fost convocat.

Mi-a zis anumite secrete, că băieții sunt extraordinari. Mă duc acolo cu gânduri pozitive”, a mai declarat Artean, la Digi Sport.

Iertat de eliminare? Faza la limită din Farul - Hermannstadt a provocat o dezbatere în studio: „E de roșu!” / „Eu merg pe galben”
Anunț de impact » Marian Iancu revine în fotbalul românesc: „O să fiu acționar”
INVESTIȚIE

Tragedie în fotbalul românesc! Jucătorul din Liga a 2-a a murit înecat în râul Olt
Liga 2

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring