FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FCU CRAIOVA

Eroarea care a condus la deschiderea scorului în FCSB - FCU Craiova » Juveții au profitat

Bălan a deschis scorul în FCSB - FCU Craiova 0-1 // foto: captură Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 06 februarie 2022 20:45 / Actualizat duminica, 06 februarie 2022 21:03

Valentin Crețu (33 de ani) are pe conștiință golul lui Claudiu Bălan (27), din finalul primei reprize a meciului FCSB - FCU Craiova, scor 0-1 la pauză.

În minutul 41, Claudiu Bălan a deschis scorul cu o finalizare din interiorul careului, servit cu o pasă pe poziție viitoare de sud-americanul Juan Bauza.

Valentin Crețu, vinovat la golul de 0-1 din FCSB - FCU Craiova

Faza a plecat, însă, de la o recuperare excelentă a lui Benjamin Van Durmen. Belgianul a profitat de nesiguranța lui Valentin Crețu și i-a „suflat” acestuia balonul, în apropierea tușei. Mingea a ajuns la Juan Bauza, care a înaintat până în apropierea careului roș-albastru, moment în care l-a lansat pe poziție viitoare pe Bălan.

Vârful Craiovei, care a ajuns la 6 goluri în acest sezon al Ligii 1, nu a iertat. L-a „executat” pe Vlad și a adus bucuria în tabăra nou-promovatei.

Neatent, Valentin Crețu i-a permis lui Van Durmen să recupereze într-o poziție periculoasă // foto: captură Telekom Sport