FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - SEPSI

Valentin Suciu a surprins la flash-interviu, după ce a fost surclasat de FCSB

Valentin Suciu, pe banca lui Sepsi. Foto: Ionuț Iordache (GSP)
Valentin Suciu, pe banca lui Sepsi. Foto: Ionuț Iordache (GSP)

Articol de - Publicat duminica, 09 februarie 2025 22:12 / Actualizat duminica, 09 februarie 2025 22:18

Valentin Suciu (44 de ani), antrenorul celor de la Sepsi, a tras concluziile, după ce echipa lui a fost umilită de FCSB, scor 0-3, în runda #26 din Superliga.

În ciuda înfrângerii la scor de neprezentare, Valentin Suciu a spus că nu i-a simțit foarte puterinci pe cei de la FCSB, iar rezultatul la scor de neprezentare a fost din cauza prestației foarte slabe a echipei sale.

Gigi Becali, după lecția de fotbal predată de FCSB: „Sunt de 25 de ani în fotbal, abia acum am învățat și eu ceva” + De ce l-a scos pe Gheorghiță la pauză
FCSB - SEPSI
Gigi Becali, după lecția de fotbal predată de FCSB: „Sunt de 25 de ani în fotbal, abia acum am învățat și eu ceva” + De ce l-a scos pe Gheorghiță la pauză

Valentin Suciu, după FCSB - Sepsi 3-0: „Ce explicații să fie? Nu am respectat sarcinile de joc”

Imagini surprinse în FCSB - Sepsi // foto: Ionuț Iordache
Imagini surprinse în FCSB - Sepsi // foto: Ionuț Iordache
Imagini surprinse în FCSB - Sepsi // foto: Ionuț Iordache
Imagini surprinse în FCSB - Sepsi // foto: Ionuț Iordache
Imagini surprinse în FCSB - Sepsi // foto: Ionuț Iordache
+32 FOTO

„Ce explicații să fie? Nu am respectat sarcinile de joc. Am fost foarte apatici, nu am ținut de minge, trebuie să învățăm. Am încercat puțin să le ridic moralul, mai ales după 0-3 la pauză, nu prea am reușit să schimbăm prea mult, dar asta este.

Mult spus cea mai slabă prestație, am jucat cu FCSB până la urmă. Dar nu au fost ei atât de puternici, noi am fost apatici în anumite momente.

Sperăm să se apropie play-off-ul pentru noi, dar așa nu. Lucrurile vor fi grele, ca până acum. Avem câteva zile să ne revenim și să jucăm acasă următorul joc. Nu ne gândim la play-off, dar șanse mici mai avem. Cât avem șanse, sperăm. Se vor califica echipele care merită. Dacă vom strânge puncte, vom merita, dacă nu, nu”, a spus Valentin Suciu, la Prima Sport.

Clasamentul din Superliga

Citește și:
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Superliga
FCSB nu-i mai tolerează salariul imens: pleacă?!
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (2)
Mir723
Mir723  •  10 Februarie 2025, 09:05

Domnule nu stii pe ce lume traiesti... ia auzi antrenor .... pai FCSB-ul daca tinea tot asa cum a inceput facea scorul campionatului cu voi si nu mai scapati fara 7-8 bobite luate.

cronicaruldefotbal
cronicaruldefotbal  •  10 Februarie 2025, 04:21

Omul e linistit pt ca stia ca e pe teava... vine unul celebru de la Bv... L Balint urmatorul pe lista

Vezi toate comentariile (2)
Comentează