FOTBAL  »  Superliga  »  FC VASLUI

Articol de - Publicat marti, 20 mai 2014 00:00 / Actualizat marti, 20 mai 2014 19:03

Sporting Juniorul Vaslui s-a calificat en fanfare la turneul zonal, cîştigînd barajul interjudeţean cu scorul general de 19-1, după ce, în retur, vasluienii s-au impus pe teren propriu cu scorul de 12-0.

Sporting Juniorul Vaslui a devenit una dintre favorite la cîştigarea titlului naţional la juniori D. Puştii vasluieni au trecut fără emoţii de barajul interjudeţean, întîlnind pe CSMS Iaşi, un adversar care a avut rar ocazii de gol.

Prima repriză a fost presărată de goluri, junii Vasluiului marcînd un gol la patru minute, astfel că la pauză tabela arăta scorul de 7-0.

La reluare, gazdele au mai înscris încă de cinci ori, astfel că scorul final a fost de 12-0, după ce în partida tur, la Iaşi, vasluienii s-au impus cu scorul de 7-1.

Pentru Sporting Juniorul au marcat Pipos (cinci goluri), Cracea (trei), Manolache (două ori), June şi Bădiţ (cîte un gol).

Turneul zonal este programat în perioada 30 mai-3 iunie, urmînd a reuni în şase grupe cele mai bune echipe din fiecare zonă istorică a ţării.

Fosta gimnastă Ana Porgras, triunghi amoros la Survivor? Ce dezvăluiri face câștigătorul: „Mi-a propus un joc”
Stiri extrasport
„Tricolorul” pe care Cornel Dinu îl consideră un intrus la Euro: „Nu știu de ce mizează în continuare pe el”
Nationala
3 lucruri cu care nu s-a putut acomoda camerunezul sosit de 3 ani în România: „Vă spun ce aș schimba”

Rafael van der Vaart, dialog cu GSP: „România? Mai bine întâlneam Spania sau Germania” » „Tricolorul” care l-a impresionat

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda