FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ

Gicu Grozav costă 150.000 de euro! Îl cumpără Walter de la Standard?

U Cluj ar trebui să plătească 150.000 de euro pentru Grozav

Articol de GSP - Publicat luni, 05 martie 2012 00:00 / Actualizat luni, 05 martie 2012 12:25

Condusă din minutul 67, Universitatea Cluj a reuşit în cele din urmă să plece neînvinsă din Giuleşti. Eroul "studenţilor" a fost tînărul Gicu Grozav. Vezi mai jos golul marcat e Grozav împotriva Rapidului

Atacantul de 21 de ani a marcat la nici două minute de la introducerea sa în teren şi la prima minge trimisă pe spaţiul porţii de clujeni. "E foarte important acest gol pentru mine, îmi dă un moral bun pe mai departe. Am făcut o pregătire foarte bună în Antalya, o să muncesc în continuare, pentru că vreau să joc cît mai mult. Trebuie să ajung să evoluez 90 de minute. Practic, jocurile sînt cele care îmi dau încredere. Era important să nu pierdem cu Rapid, egalul e bun pentru noi. Avem moralul ridicat pentru meciul cu Steaua", a spus Grozav.

Felicitat de Niculescu
La finalul meciului din Giuleşti, veteranul Claudiu Niculescu (35 de ani) l-a felicitat personal pe mai tînărul său coleg din ofensiva "şepcilor roşii". "Claudiu mi-a zis să o ţin tot aşa, să fiu serios şi să dau cît mai multe goluri. Nu mi-a predat încă ştafeta pentru că mai are şi el de jucat, cel puţin pînă în vară", a menţionat atacantul originar din Alba Iulia.

După prima jumătate a campionatului, finanţatorul Universităţii, Florian Walter, l-a criticat pe tehnicianul Ionuţ Badea că le-a dat prea mult credit fotbaliştilor tineri, făcînd referire în special la Gicu Grozav. Cu reuşita din Giuleşti, Grozav are şanse mari să fie cumpărat definitiv în vară de Walter de la Standard Liege, pentru 150.000 de euro.

350.000 de euro au plătit Unirii Alba Iulia belgienii de la Standard Liege pentru transferul lui Grozav, în ianuarie 2010

2 goluri în 210 minute a izbutit tînărul atacant al Universităţii în acest sezon

"Mă bucură creşterea de formă evidentă în care se află Gicu Grozav. Îl felicit pentru golul marcat. Trebuie să remarc forţa grupului, fără de care nu am fi reuşit să revenim de la 0-1 în Giuleşti"
Ionuţ Badea, antrenor "U" Cluj

Fosta gimnastă Ana Porgras, triunghi amoros la Survivor? Ce dezvăluiri face câștigătorul: „Mi-a propus un joc”
Stiri extrasport
„Tricolorul” pe care Cornel Dinu îl consideră un intrus la Euro: „Nu știu de ce mizează în continuare pe el”
Nationala
3 lucruri cu care nu s-a putut acomoda camerunezul sosit de 3 ani în România: „Vă spun ce aș schimba”

Rafael van der Vaart, dialog cu GSP: „România? Mai bine întâlneam Spania sau Germania” » „Tricolorul” care l-a impresionat

Programul complet al optimilor de finală de la Euro 2024 » Când se joacă România - Olanda