FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - SEPSI 1-2

Becali, prima reacție după eșecul cu Sepsi: „Nu știu ce a văzut el de-acolo!”

Gigi Becali, patronul FCSB, a comentat faza din minutul 75 al meciului cu Sepsi (1-2) +11   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 26 aprilie 2021 17:57 / Actualizat luni, 26 aprilie 2021 18:08

Gigi Becali, patronul FCSB, a comentat faza din minutul 75 al meciului cu Sepsi (1-2), când Sebastian Colțescu, arbitrul întâlnirii, a dictat inițial penalty la duelul dintre Florin Tănase și Roland Niczuly, apoi a întors decizia.

Toate detaliile despre FCSB - Sepsi 1-2, AICI!

Ce vină să aibă Sebi Colțescu? El a arătat penalty. A fost penalty și el a fluierat. Nu știu cum a văzut Șovre de pe partea cealaltă că nu a fost penalty. Oricum nu mai are rost.

Colțescu a arătat penalty și celălalt i-a spus în cască să schimbe decizia. Asta a fost. Nu vreau să îmi fac păcate în Săptămâna Mare și oricum mi-am propus să nu mai vorbesc despre fotbal zilele acestea”, a declarat Becali pentru Fanatik.

FCSB - Sepsi 1-2. Florin Tănase: „Eu n-am cerut penalty! De ce mi-a dat galben?”

Tănase a admis că nu a fost penalty la faza din minutul 75, când Colțescu a arătat inițial înspre punctul cu var, semn că voia să dicteze penalty. „Centralul” și-a schimbat în câteva secunde decizia și i-a arătat cartonaș galben pentru simulare „decarului” gazdelor, după consultarea cu asistentul Octavian Șovre.

+7 FOTO

„A fost simulare?! Nu cred. Asta este, așa a văzut arbitrul, mi-a dat galben. Eu am călcat pe minge și am căzut. Dacă mai acumulez așa două cartonașe?! Am cerut eu penalty? Am protestat? Nu”, a spus Tănase la finalul partidei.

FCSB a ratat ocazia să se desprindă de CFR Cluj

Dezbaterea GSP » Toni Petrea, Gigi Becali sau jucătorii? Cine e vinovatul principal pentru forma slabă a lui FCSB?

Citește mai multe știri despre FCSB:

Presa din Ungaria a stat cu ochii pe FCSB - Sepsi: „Covăsenenii, nevoiți să se justifice după victoria istorică”

Așa arată deznădejdea! „Perla” Octavian Popescu, aproape să plângă după FCSB - Sepsi 1-2

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”