FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - U CLUJ

FOTO Thiam și Gomes, goluri superbe împotriva Chindiei » Doi colegi de la U Cluj s-au întrecut în lufturi

Chindia - U Cluj. Mamadou Thiam (27 de ani), atacantul lui ardelenilor, a marcat un gol superb împotriva Chindiei Târgoviște/ foto: captură Orange Sport +35   FOTO

Articol de - Publicat vineri, 17 februarie 2023 17:50 / Actualizat vineri, 17 februarie 2023 18:29

Chindia - U Cluj. Mamadou Thiam (27 de ani), atacantul lui ardelenilor, a marcat un gol superb împotriva Chindiei Târgoviște. El a fost urmat de José Gomes, care a înscris din „foarfecă” pentru „U”

Senegalezul Thiam a primit mingea la 40 de metri, iar apoi a început cursa. A trecut mai întâi printre 3 adversari, unul dintre ei fiind  Marco Dulca, care a părut că trage piciorul în duelul cu Thiam. Atacantul l-a fentat apoi și pe Deian Boldor, înainte să șuteze perfect la colțul lung.

Mingea a atins bara și a intrat în poartă, în ciuda plonjonului disperat al lui Căbuz. Filmul fazei, în galeria foto de mai jos:

Mamadou Thiam
+31 FOTO

În minutul 51, portughezul José Gomes a înscris și el un gol deosebit: reușită din „foarfecă”:

José Gomes
+31 FOTO

Lufturi de cascadorii râsului cu Ovidiu Bic și Gabriel Simion

Ovidiu Bic și Gabriel Simion, doi dintre cei 3 mijlocași ai Universității Cluj, au oferit două momente amuzante în prima repriză de pe „Ilie Oană”.

Simion și-a intrat primul în rol. A luftat în terenul Chindie, la 25-30 de metri de poarta lui Căbuz. Doar 30 de secunde mai târziu, Bic a fost lansat în flancul drept, a vrut să centreze, dar execuția a lăsat de dorit. Ovidiu a bărbierit mingea și a trimis-o în reclame.