FOTBAL  »  Superliga  »  HERMANNSTADT - ASTRA 1-3

De ce nu s-a bucurat Neagoe la niciun gol: „Fac rar asta”

Eugen Neagoe, 53 de ani, antrenorul Astrei, a tras concluziile după victoria obținută în deplasare la Hermannstadt, 3-1.

Articol de GSP - Publicat marti, 20 aprilie 2021 19:44

Toate detaliile despre Hermannstadt - Astra 1-3, AICI!

Programul rundei #2 din play-out

Eugen Neagoe, la „cald”, după Hermannstadt - Astra 1-3

„Mi-am felicitat jucătorii pentru evoluția din această după-amiază. Trebuia să fim mai atenți la faza aceea fixă, atât, să nu primim gol.

De ce nu m-am bucurat la goluri? Dacă ați fost atenți, eu mă bucur rar atunci când marcăm. Prefer să mă exteriorizez în vestiar, după meciuri”, a declarat Neagoe la Telekom Sport.

Sunt mulțumit de rezultat, foarte mulțumit de repriza a doua. Prima repriză a fost nimic la nimic, nu ne-am creat nicio situație, a fost o repriză modestă, urâtă
Eugen Neagoe, antrenor Astra

Astra, noul lider din play-out. Hermannstadt e „lanterna roșie”

Citește mai multe știri din Liga 1:

Mulțescu a identificat cea mai mare problemă a lui Dinamo: „E clar!”

Cum afectează Super Liga Europei fotbalul din România: „E un război! Se va da tot peste cap”

Românul care a refuzat să mai stea în Superliga a semnat și va juca în Europa League: „Am venit să câștig trofee cu acest mare club”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!