FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

Ionuţ Rada la Timişoara!

Articol de - Publicat luni, 19 mai 2008 00:00

Finanţatorul roş-albaştrilor, Gigi Becali, a declarat aseară că s-a înţeles cu Marian Iancu pentru transferul lui Ionuţ Rada. "Am acceptat oferta celor de la Poli Timişoara, pentru Rada. Şi l-au dorit foarte mult şi l-am cedat pentru 900.000 de euro. În zilele următoare timişorenii trebuie să se înţeleagă cu fotbalistul. Cred că în acestă săptămînă se vor semna actele", a declarat Becali.

 "Sînt onorat că o echipă ca Timişoara m-a ofertat", a spus aseară fotbalistul în vîrstă de 26 de ani.

Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport
Citește și:

Gazzetta dello Sport despre Ionuț Radu: „Își plătește o datorie față de Inter. A devenit decisiv pentru fosta echipă””

Lamine Yamal, după remontada anului cu Atletico Madrid: „E o declarație. Mânia și neputința ne-au ajutat!”


Comentarii (46)
 •  19 Mai 2008, 22:03

fiecare pasare pe graiul ei piere. steaua va avea mai pb pt se mplica un cioban la echipa .nu cred ca e decizia lui lacatus ci doar a lui berbecali. acum il da shi pe goian shi pe dica...ce mai ramane? mendosa,habibou,si chiar pepe probabil vor pleca. dc?..pt s-a luat de dica fara sa-i recunoasca meritele si acum i s-a pus pata pe el.sa intre el in teren sau sa plece definitiv de la steaua ca ne-am saturat sa fim rasul romaniei cu brichhete si sacose cu bani.moarte beca

 •  19 Mai 2008, 21:39

Rada esti binevenit la Timisoara!te asteptam cu nerabdare si vei vedea,ca in cel mult 1 an prinzi si echipa nationala!

 •  19 Mai 2008, 15:01

Mihai Stoica e cel care va tinut echipa in top, se vede ca a plecat:) era singuru care ii mai tinea piept ciobanului si care tinea steaua cu picioarele pe pamant.

Vezi toate comentariile (46)
Comentează