FOTBAL  »  Superliga  »  UNIVERSITATEA CRAIOVA

EXCLUSIV Reacția oltenilor când au aflat că vor fi arbitrați de Marcel Bîrsan la „finala” campionatului: „Am avut o reticență față de el”

Marcel Bîrsan
Marcel Bîrsan

Articol de - Publicat joi, 14 mai 2026 19:42 / Actualizat joi, 14 mai 2026 19:42

CCA a decis ca Marcel Bîrsan (44 de ani) să arbitreze duelul din Bănie cu U Cluj, de duminică. Pavel Badea (58 de ani), președintele CS Universitatea Craiova, a comentat decizia pe care a luat-o Kyros Vassaras.

Universitatea Craiova se pregătește de duelul cu U Cluj, după ce în Cupa României s-a impus la loviturile de departajare, scor 6-5.

Duminică, oltenii au nevoie de o victorie pentru a deveni campioni matematic. La centru va fi Marcel Bîrsan, arbitru care nu este foarte iubit de suflarea alb-albastră.

Pavel Badea: „Sper să fie mai inspirat”

Într-un dialog cu Gazeta Sporturilor, Pavel Badea a vorbit despre delegarea lui Marcel Bîrsan la meciul Universitatea Craiova - U Cluj.

Reacția oltenilor când au aflat că vor fi arbitrați de Marcel Bîrsan la „finala” campionatului: „Am avut o reticență față de el”
Pavel Badea, șeful Clubului Sportiv Universitatea Craiova

„Sper să fie mai inspirat decât în ultimele meciuri. Noi am avut o reticență față de el, cred că nici el nu vrea să greșească. Dacă va greși, va fi un paria pentru jumătate de țară. Noi, la club, nu prea comentăm arbitrajele, dorim doar ca arbitrii să reușească să ducă meciurile la capăt fără greșeli majore.

Avem încredere că el va arbitra în așa manieră încât să nu aducă un prejudiciu nici nouă, nici celor de la U Cluj. Vrem ca acest campionat să fie câștigat fără să existe situații care să ne pună sub semnul îndoielii. Avem o echipă bună, un grup senzațional, avem toate condițiile necesare de a câștiga fără să fim prejudiciați de arbitri.

Craiova este favorită. Cred că și în jocul de ieri Craiova a fost peste adversar, cel puțin în prima repriză. S-a văzut că am încercat să jucăm și am reușit să arătăm că suntem puțin mai mult decât au arătat ei. Este important ca duminică să câștigăm”, a spus Pavel Badea pentru Gazeta Sporturilor

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (6)
utilizator șters
utilizator șters  •  15 Mai 2026, 13:11

"reacția oltenilor" este de fapt a unui singur personaj, un fost fotbalist actualmente funcționar public

firaldo
firaldo  •  15 Mai 2026, 08:55
Postat de Nenea.Iancu pe 14 Mai 2026, 19:52

Nu le e rușine oltenilor!? Nu întra in pământul ăla romanesc, de sub unghiile maghiarului kovacs cu care au furat cupa si acum vor sa fure si campionatul!? Doamne, da-le si oltenilor ce le-ai dat adversarelor furate de arbitri ticăloșiti ai lui vasarass!

Badea vorbeste in calitate de suporter,el nu are nici o funcție in cadrul clubului de fotbal,el este președintele Clubului Sportiv de drept public,adică secțiile celelalte.El vorbeste doar in calitate de suporter si fost jucator si atât.

Rad.de.clona.10sb
Rad.de.clona.10sb  •  14 Mai 2026, 21:44
Postat de Nenea.Iancu pe 14 Mai 2026, 19:52

Nu le e rușine oltenilor!? Nu întra in pământul ăla romanesc, de sub unghiile maghiarului kovacs cu care au furat cupa si acum vor sa fure si campionatul!? Doamne, da-le si oltenilor ce le-ai dat adversarelor furate de arbitri ticăloșiti ai lui vasarass!

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (6)
Comentează